ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – Ολυμπιακός 1-4

Τέλος Αγώνα

81′ Σουτ του Κάμπελ, ο Αντελέγιε έκανε την προβολή και παραχώρησε το κόρνερ.
76′ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με την ενέργεια και το άστοχο σουτ του Διαμαντάκου

73′ Η σέντρα του Μπαντιμπανγκά στον Διαμαντάκο ήταν πολύ δυνατή

71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βέργος στη θέση του Βαλντέζ

71′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος στη θέση του Μονακέλο

69′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρρή σε δυνατό μαρκάρισμα στον Πέρεζ. Πολλοί παίκτες του Ολυμπιακού πήγαν στον παίκτη του Εργοτέλη να του ζητήσουν το λόγο
66′ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου
62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Λάθος του Παπαδόπουλου στην άμυνα, ο Μπαμπαντιμπανγκά βγήκε φάτσα με τον Μέγερι, αλλά ο Ούγγρος απέκρουσε

59′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Σέποβιτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Στοΐκοβιτς, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει

58′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Παπάζογλου στη θέση του Μαρκάνο

57′ Καλό σουτ του Μασάντο, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα

57′ Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκι, η μπάλα άουτ

55′ ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη, 1-4. Ωραίο σουτ του Ιμπραΐμ έξω από την περιοχή, η μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας του Μέγερι

Χωρίς ρυθμό τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου
Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, ο Μασάντο αντί του Εντινγκά

Δυο αλλαγές για Εργοτέλη. Ο Σαρρής παίρνει τη θέση του Μεχία και ο Κοζορώνης αυτή του Καρντόζο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Παγκρήτιο

44′ Επικίνδυνη σέντρα του Κάμπελ από αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε άουτ

37′ Σουτ του Βαλντέζ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ

32′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-4. Ο Κάμπελ εκτέλεσε εύστοχα. Στην αριστερή γωνία η μπάλα, στην άλλη ο τερματοφύλακας

31′ Πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού, σε ανατροπή του Πέρεζ από τον Τζανακάκη
27′ Σέντρα του Μπαντιμπανγκά από δεξιά, η κεφαλιά του Μονακέλο έστελε την μπάλα απελπιστικά άουτ
23′ Εκτέλεση φάουλ του Πέρεζ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Στοΐκοβιτς

13′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-3. Τρία γκολ σε 13 λεπτά! Ο Πέρεζ γύρισε την μπάλα από δεξιά, ο Βαλντέζ έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα

13′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τους Πέρεζ (απέκρουσε ο Στοϊκοβιτς) και Σέποβιτς (έδιωξε ο Τζανακάκης)

10′ Τεράτια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Χαντί μπήκει στην περιοχή του Ολυμπιακού, κέρδισε την κόντρα από τον Παπαδόπουλο αλλά το κοντινό του σουτ πέρασε δίπλα από την εστία του Μέγερι.

9′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-2. Ο Σέποβιτς έβγαλε τετ-α-τετ τον Βαλντέζ, που και αυτή την φορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

8′ Μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

3′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Λάθος γύρισμα του Τζανακάκη, ο Βαλντέζ βγήκε τετ-α-τετ με τον Στοΐκοβιτς και πλάσαρε εύστοχα