Skoda Ξάνθη – Πλατανιάς 2-3

ΛΗΞΗ αγώνα

90+8′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαχία

90+7′ Κίτρινη κάρτα στον Γιωργαλλίδη για καθυστέρηση.

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα, στον πάγκο και αποβολή

Ένταση στον πάγκο του Πλατανιά

90+2′ Μικρή διακοπή καθώς ο Δημήτρης είναι στο έδαφος.

90′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σιαλμάς στη θέση του Κάταϊ

87′ Κίτρινη κάρτα στον Γουνδουλάκη

86′ Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Νάκας στη θέση του Σολτάνι.

82′ Ο Τόρες έπειτα από λάθος της άμυνας της Ξάνθης παραλίγο να σημειώσει το 2-4

80′ Κίτρινη κάρτα στον Τετέ

79′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-3. Ο Σολάρι εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

78′ Πέναλτι υπέρ της Ξάνθης, για χέρι του Θέρα, μετά από σέντρα του Κάλβο

77′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-3. Τραγικό λάθος του Χοσέμι, ο Κάταϊ “κρέμασε” τον Κυριακίδη

72′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκουζμάν

67′ Αλλαγή για τον Πλατανιά, ο Γουνδουλάκης στη θέση του Αγκιλέρα

66′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Κεχαγιάς παίζει φουλ επίθεση. ο Ράνος αντί του Παΐτο

66′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα

63′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μάνταλου, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

57′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα

56′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό

55′ Απίστευτη ευκαιρία για την Ξάνθη. Φάουλ από αριστερά του Κάλβο, Μάνταλος και Σολάρι δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα διχτυα

50′ Ατομική προσπάθεια του Τετέ και μακρινό σουτ από τον άξονα, ο Κυριακίδης μπλόκαρε εύκολα

48′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-2. Σέντρα του Τριάδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε μπροστά από τους αμυντικούς, ο Σολτάνι με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή του Πλατανιά. Ο Θέρα στη θέση του Ζαραδούκα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στα Πηγάδια

43′ Κίτρινη κάρτα στον Κάταϊ

42′ Σουτ του Σολάρι από δύσκολη θέση μέσα στην περιοχή και αριστερά, ο Γιωργαλλίδης μπλόκαρε

39′ Σέντρα του Ντε Γκούζμαν από δεξιά, κεφαλιά του Σολάρι, ο Γιωργαλλίδης μπλόκαρε

38′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Μπαξεβανίδη

37′ Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι η Ξάνθη, πάνω στον Μάνταλο

35′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 0-2. Σέντρα του Ινκούμ από δεξιά, δύσκολη κεφαλιά του Βλαχοδήμου, η μπάλα στα δίχτυα

32′ Νέα ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Κατάι από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη

28′ Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη

22′ Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Τόρες από δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Κυριακίδη

20′ Επιστρέφει ο Τετέ στο παιχνίδι

18’ Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Τετέ είναι στο έδαφος. Έχει χτυπήσει στον ώμο

17’ Σέντρα του Κάλβο από δεξιά, κεφαλιά του Μάνταλου στο δεύτερο δοκάρι, ο Γιωργαλλίδης μπλόκαρε πολύ εύκολα

12′ Σουτ του Μπαξεβανίδη -εκτός περιοχής- η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Γιωργαλλίδη

7′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Σολτάνι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι του Πλατανιά

4′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 0-1. Ο Κατάι έκανε το γέμισμα, ο Τόρες ξέφυγει απ΄ τον Χοσέμι και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ

2′ Ευκαιρία για την Ξάνθη. O Μάνταλος από δεξιά μπήκε στην περιοχή, σέντραρε, απέκρουσε ο Γιωργαλλίδης, σουτ του Ντε Γκουζμάν ψηλά άουτ