Ολλανδία – Κόστα Ρίκα 0-0 (4-3 Πέναλτι) –

3-2 Ο Σνάιντερ, Εξαιρετικά τα πέναλτι των Ολλανδών.

Ο ΚΡΟΥΛ έπιασε το πέναλτι του Ρουίς.

1-1 Ο Φαν πέρσι.

0-1 Με τον Μπόρχες

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΟΛΑ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ.

120′ Ο Κρουλ στη θέση του Σίλεσεν. Αλλαγή τερματοφύλακα για την Ολλανδία

119′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Δοκάρι για την Ολλανδία. Το τρίτο. Ο Σνάιντερ με εκπληκτικό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Νάβας.

117′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα. Ο Ουρένια έκανε το σουτ από καλή θέση μέσα από την περιοχή αλλά ο Σίλεσεν έκανε την πρώτη του επέμβαση στο ματς,

Ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Ολλανδιας, Τιμ Κρουλ έχει ξεκινήσει ζέσταμα. Ο Φαν Χάαλ έχει μία ακόμη αλλαγή.

114′ Αυτό που συμβαίνει με τον Νάβας δεν έχει προηγούμενο. Ακόμη και στις φάσεις που έχουν σταματήσει λόγω οφσάιντ, δεν επιτρέπει στους παίκτες της Ολλανδίας να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα.

111′ Κίτρινη κάρτα στον Χούντελαρ.

107′ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης.

105′ Ο Χουντελαρ στη θέση του Ίντι.

Χωρίς φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης.

97′ Ο Σουμπέρο στη θέση του Τεχέδα.

94′ Κεφαλιά του Φλαρ με τον Νάβας να διώχνει.

Ξεκίνησε η παράταση

ΛΗΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ.

93′ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Ο Μπλιντ γύρισε, η μπάλα πέρασε από 2 παίκτες της Ολλανδίας που δεν μπόρεσαν να τη σπρώξουν στα διχτυα και έφτασε στον Φαν Πέρσι ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Τεχέδα πάνω στη γραμμλη με τη βοήθεια του δοκαριού έσωσε την Κόστα Ρίκα.

90′ Ο διαιτητής δεν έδειξε καθαρή δεύτερη κίτρινη στον Ντίας.

88′ Κι άλλη ευκαιρία.
Ο Σνάιντερ έκανε τη σέντρα αλλά ο Φαν Πέρσι δεν βρήκε τη μπάλα.

84′ Ευκαιρία για την Ολλανδία. Από πλάγια θέση ο Φαν Πέρσι έκανε το σουτ με το δεξί αλλά ο Νάβας τον νίκησε.

82′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Ο Σνάιντερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε το δοκάρι του Νάβας.

81′ Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες.

79′ Ο Μίριε στη θέση του Γκαμπόα.

76′
Ο Λενς στη θέση του Ντεπάι.

75′ Κεφαλιά του Φλαρ με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

66′ Ο Ουρένα στη θέση του Κάμπελ.

64′ Κίτρινη κάρτα στιν Ίντι.

53′ Σουτ του Σνάιντερ άουτ.

52′ Κίτρινη κάρτα στον Ουμάνια.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ Ο Νάβας πρόλαβε για ακόμη μία φορά τυον Φαν Πέρσι.

39′ Εκπληκτικός Νάβας. Ο Σνάιντερ εκτέλεσε το φάουλ αλλά ο Κέιλρο Νάβας έκανε τεράστια επέμβαση.

37΄Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

LIVE: Ολλανδία – Κόστα Ρίκα 0-0 (3-2 Πέναλτι)

Μέγεθος κειμένου
LIVE: Ολλανδία - Κόστα Ρίκα 0-0 (3-2 Πέναλτι)
ΦΩΤΟ REUTERS

Διαδώστε αυτό το άρθρο

Τελευταία ενημέρωση: 06.07.2014 | 01:44
Πρώτη δημοσίευση: 05.07.2014 | 22:12
Διαδώστε το:

H τετράδα των ημιτελικών του Μουντιάλ της Βραζιλίας συμπληρώνεται στο Σαλβαδόρ. Η Ολλανδία φανταζει ως το μεγάλο φαβορί αφού αντιμετωπίζει την Κόστα Ρίκα. Η νικήτρια θα παίξει με την Αργεντινή. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

76′

34′ H πρώτη ευκαιρία της Κόστα Ρίκα. Από στημένη μπάλα ο Μπόρχες γύρισε αλλά οι αμυντικοί της Ολλανδίας έδιωξαν.

29′ Κι άλλη ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Κέιλορ Νάβας απέκρουσε με τα πόδια το πλασέ του Ντεπάι.

22′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Φαν Πέρσι βρεθηκε σε πλεονεκτική θέση αλλά ο Νάβας απέδειξε την κλάση του, ενώ στην επαναφορά ο Σνάιντερ έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Κοσταρικανού τερματοφύλακα.

14′ Ούτε υποψία ευκαιρίας μέχρι τώρα. Οι Κοσταρικανοί παίζουν όλοι στην άμυνα με στόχο να κρατήσουν το μηδέν.