Βόλεϊ: Ήττα στο tie break για την Ελλάδα, 3-2 από Μαυροβούνιο (photos) .

Δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα για την κατάκτηση του τίτλου στον τελικό του Ευρωπαϊκού Λιγκ η Ελλάδα που ηττήθηκε 3-2 στον Εύοσμο από το Μαυροβούνιο.

Το προσεχές Σάββατο θα διεκδικήσει τον πρώτο της τίτλο σε Ευρωπαϊκό Λιγκ η Ελλάδα η οποία θα βρεθεί στο Μαυροβούνιο για τον αγώνα ρεβάνς, μετά την ήττα της με 3-2 στον Εύοσμο.

Η Ελλάδα αναζητά τη νίκη για να μπορέσει να κατακτήσει τον πρώτο της τίτλο και να πάρει την πρόκριση στο Παγκόσμιο Λιγκ για πρώτη φορά ύστερα από το 2005.

Στο πρώτο σετ το Μαυροβούνιο, ήταν καλύτερο και κατάφερε να πάρει το σετ με 25-18. Από εκεί και πέρα, ήρθε η μεγάλη αντεπίθεση της Ελλάδας και ισοφάρισε σε 1-1 με 25-22. Το τρίτο σετ, πήγε και αυτό σε ελληνικά χέρια με 25-19 και όλα έδειχναν πως θα φτάναμε στη νίκη.