ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Φιορεντίνα 0-1

Συνέχεια στο καλό ευρωπαϊκό πρόσωπο των ελληνικών συλλόγων θέλουν να δώσουν ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός και Αστέρας Τρίπολης στις κρίσιμες αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League. Χρονικά πρώτος (20:00, novasports2) στη «μάχη» μπαίνει ο «Δικέφαλος του βορρά», που φιλοξενεί στην Τούμπα τη Φιορεντίνα θέλοντας να σπάσει το αήττητό της. Στις 22:05 o Παναθηναϊκός (novasports2) θα ψάξει την πρώτη νίκη του στη φετινή διοργάνωση στην Ολλανδία με αντίπαλο την Αϊντχόφεν, ενώ την ίδια ώρα (ΑΝΤ1) ο Αστέρας Τρίπολης ψάχνει στην Αγγλία τον βαθμό κόντρα στην Τότεναμ που θα τον κρατήσει στην κορυφή του ομίλου του. Live από το sports.in.gr

ΠΑΟΚ – Φιορεντίνα (0-1)

92′ Σέντρα του Ρατς… συνεχόμενες κεφαλιές, ο Κατσικάς πήρε την τελευταία, άουτ!

Μπήκαμε στο 90′.

85′ Σέντρα του Ρατς, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό και παραλίγο να… κρεμάσει τον Ταταρουσάνου, η μπάλα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

83′ Καλό σουτ του Κάτσε αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

80′ Ο ΠΑΟΚ έχασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή της Φιορεντίνα, η κόντρα βγήκε, ο Γλύκος έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ, το σουτ από τον Κουαδράδο.

78′ ο Γκολάσα βρήκε τον Σαλπιγγίδη μόνο σε θέση μέσα δεξιά, αυτός έψαξε για την πάσα, κόρνερ.

74′ Νέα αντεπίθεση της Φιορεντίνα, ο Κουαδράρο είδε τον Κούρτιτς μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αυτός σούταρε, άουτ!

72′ Βαθιά μπαλιά στην άμυνα της Φιορεντίνα, ο Αθανασιάδης μέσα στην περιοχή, δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή παρά την άστοχη έξοδο του Ταταρουσάνου, η μπάλα άουτ.

66′ Αλλαγή για τη Φιορεντίνα με τον Λαζάρι αντί του Βαλέρο

65′ Σουτ στην αντεπίθεση από τον Κουαδράρο, έδιωξε σε κόρνερ ο Γλύκος

64′ Σουτ του Τζιόλη έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού.

63′ ΔΟΚΑΡΙ: Φοβερή αντεπίθεση της Φιορεντίνα από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε ταχύτατα μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Βάργκας δε θέση μέσα δεξιά, πλάσαρε στο δοκάρι και από το πόδι του Γλύκου, κόρνερ.

61′ Εκτέλεσε ο Ρατς… ανάποδο ψαλίδι από τον Κατσικά (!), η μπάλα σε αμυντικό της Φιορεντίνα

60′ Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, το κέρδισε ο Κίτσιου

58′ Σουτ του Κούρτιτς έξω από την περιοχή, κόρνερ από τον Γλύκο.

21:16
56′ Αλλαγή για τη Φιορεντίνα με τον Κουαδράδο αντί του του Μπερναρντέσκι
21:14
55′ Ο Γκολάσα έκλεψε τη μπάλα στο κέντρο, έβγαλε στον Σαλπιγγίδη, αυτός σούταρε εκτός περιοχής, ο Ταταρουσάνου έπεσε και μπλόκαρε.

54′ Εκτέλεση του κόρνερ, σουτ του Κίτσιου έξω από την περιοχή, άουτ.

21:12
54′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Γκολάσα αντί του Περέιρα
21:12
53′ Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ… για να δούμε εάν θα βγει κάτι από στημένη φάση
21:09
50′ Ωραία μπαλιά του Τζιόλη, ο Αθανασιάδης μέσα στην περιοχή, πιεζόμενος, έκανε ένα… αδύναμο σουτ, ο Ταταρουσάνου μπλόκαρε εύκολα.

46′ Στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου, ο Περέιρα παίζει πίσω από Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη, τουλάχιστον, είναι κάτι πιο… ορθολογικό από αυτό που συνέβαινε στα πρώτα 45′ (Περέιρα φορ αντί Αθανασιάδη)

Σέντρα στο β’ ημίχρονο..

Ημίχρονο: ΠΑΟΚ – Φιορεντίνα 0-1

44′ Ξαφνικό σουτ του Αθανασιάδη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Ταταρουσάνου.

43΄Σέντρα του Κάτσε από τα αριστερά μέσα στην περιοχή της Φιορεντινα, έκοψαν σε κόρνερ οι Ιταλοί αμυντικοί.

38′ ΓΚΟΛ 0-1: Αντεπίθεση της Φιορεντίνα, πρώτο σουτ του Βάργκας απέναντι από τον Γλύκο, έδιωξε ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ, αλλά η μπάλα γύρισε ξανά στον επιθετικό των Ιταλών που με νέο ψύχραιμο σουτ, την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1 των «Βιόλα» μέσα στην Τούμπα.

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει ακόμα να γίνει απειλητικός.
by Sport-fm October 23, 20:26:49
24′ Κίτρινη κάρτα στον Βάργκας, ο οποίος σταμάτησε αντικανονικά τον Κίτσιου.
by Sport-fm October 23, 20:23:42
21′ Ο Γλύκος έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ, το σουτ του Κούρτιτς.
by Sport-fm October 23, 20:20:58
20′ Ο Σαλπιγγίδης έσπασε την μπάλα για τον Τζανδάρη, άστοχο σουτ από τον νεαρό μέσο.
by Sport-fm October 23, 20:20:33
18′ Ο Κίτσιου παρατηρείται με κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Βάργκας.
by Sport-fm October 23, 20:18:34
Ο διεθνής μπακ γύρισε το πόδι του ενώ ήταν φανερό πως είχε εξουθενωθεί από τον πυρετό που τον ταλαιπώρησε. Έφυγε με το ειδικό αμαξίδιο για τα αποδυτήρια.
by Sport-fm October 23, 20:13:17
11′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σκόνδρας δεν είναι σε θέση να συνεχίσει, ο Κίτσιου περνάει στο ματς.
by Sport-fm October 23, 20:11:05
Σοβαρό λάθος στην άμυνα, αλλά ο ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι Μπερναρντέσκι, δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση από πλεονεκτική θέση.
by Sport-fm October 23, 20:08:22
7′ Χαμένη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα!
by Sport-fm October 23, 20:06:55
Στην εξέλιξη της φάσης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Βάργκας.
by Sport-fm October 23, 20:06:33
4′ Η κακή έξοδος του Γλύκου λίγο έλειψε να βάλει σε κίνδυνο τον ΠΑΟΚ.
by Sport-fm October 23, 20:05:13
Στο 4-3-3 του Άγγελου Αναστασιάδη, τερματοφύλακας είναι ο Γλύκος, στην άμυνα -από αριστερά προς τα δεξιά- βρίσκονται οι Ρατς, Κατσικάς, Βίτορ, Σκόνδρας, η τριάδα στον άξονα της μεσαίας γραμμής αποτελείται από τους Τζιόλη, Κάτσε, Τζανδάρη, στο αριστερό άκρο της επίθεσης θα είναι ο Περέιρα, στο δεξί ο Σαλπιγγίδης και στην κορυφή ο Αθανασιάδης.
by Sport-fm October 23, 20:03:45
1′ Έναρξη του αγώνα.