ΤΕΛΙΚΟ: Oλυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2 σταθερά στην κορυφή ο Δικέφαλος

Το ντέρμπι κορυφής της εξ αναβολής 6ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ ξεχωρίζει από το υπόλοιπο αποψινό πρόγραμματο στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ και όπως είναι λογικό, η αναμέτρηση στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» κλέβει την παράσταση.

Το αποτέλεσμα του συγκεκριμένου ματς μπορεί να αλλάξει την κορυφή, καθώς οι φιλοξενούμενοι είναι μόνοι πρώτοι με 2 βαθμούς διαφορά από τους γηπεδούχους. Έτσι σε περίπτωση νίκης της ομάδας του Μίτσελ, ο Ολυμπιακός προσπερνά στο +1, ενώ οι παίκτες του Αναστασιάδη με ισοπαλία κρατούν τη διαφορά και με νίκη μπορούν να την διευρύνουν στο +5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ (19:30)

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ομάρ, Αυλωνίτης, Αμπιντάλ, Μαζουακού, Μανιάτης, Μιλιβόγιεβιτς, Τσόρι, Αφελάι, Φουστέρ, Μήτρογλου

ΠΑΟΚ (Αναστασιάδης): Γλύκος, Ρατς, Βίτορ, Τζιόλης, Σκόνδρα, Κάτσε, Γκολάσα, Τζανδάρης, Περέιρα, Σαλπιγγίδης, Κλάους.

Ο ΑΓΩΝΑΣ

Θρίαμβος για τον ΠΑΟΚ στο Γ. Καραϊσκάκης.

03 Dec 2014 21:29

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94′ Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, πάσα του Αθανασιάδη στον Τζανδάρη αυτός πλάσαρε τον Ρομπέρτο, σκόραρε, έδωσε οφ σάιντ ο βοηθός.

92′ Κίτρινη κάρτα στον Γκολάσα για φάουλ στον Μιλιβόγεβιτς

90’+1′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Ποζατζίδη αντί του Περέιρα

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων και κόρνερ στον Ολυμπιακό

87´ Κίτρινη κάρτα στπον Φουστέρ.

84´ Ο Τσόρι σημάδεψε το δοκάρι του Γλύκου αλλά η φάση είχε σταματήσει ως οφσάιντ. Ο Αργεντινός ήταν στην ίδια ευθεία με την άμυνα του ΠΑΟΚ.

81´ Ο Μάρτενς στη θέση του Κάτσε.

80´ Σουτ του Κασάμι με το αριστερό, ο Γλύκος μπλόκαρε.

03 Dec 2014 21:11

77´ Ο Ρατς έσωσε τον ΠΑΟΚ μετά τη σέντρα του Μπενίτες.

74΄Εκτέλεση του φάουλ από τον Ντομίνγκες, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού και βγήκε κόρνερ. Εκτέλεση του κόρνερ, ο Αυλωνίτης πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

73′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ολυμπιακό από μαρκάρισμα του Βίτορ στον Μπενίτες.

69′ Ωραία σέντρα του Ομάρ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους, ο Φουστέρ στο δεύτερο δοκάρι «χώθηκε» για την προβολή, η μπάλα μόλις άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, καθώς ο Γλύκος δεν θα μπορούσε να αντιδράσει.

03 Dec 2014 21:01

67´ Κάτω από αποδοκιμασίες ο Μήτρογλου δίνει τη θέση του στον Μπενίτες.

03 Dec 2014 20:54

61´ Κίτρινη κάρτα στον Τσανδάρη.

61´ Ντοσεβί και Κασάμι αντί των Μανάτη, Αφελάι.

03 Dec 2014 20:51

Ο Σαλπιγγίδης έχει πάει δεξιά ως μπακ – χαφ.

03 Dec 2014 20:50

56´ Ο Μαζουακού έκανε τη σέντρα, αλλά η κεφαλιά του Τσόρι έφυγε άουτ.

03 Dec 2014 20:49

56´ Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Σκόνδρα.

03 Dec 2014 20:48

Στο χορτάρι ο Σκόνδρας. Δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα.

03 Dec 2014 20:45

52´ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γλύκος έδιωξε με γροθιές, ο Τσόρι προσπάθησε από μακριά να βρει δίχτυα αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

03 Dec 2014 20:43

50´ ΤΡΟΜΕΡΟ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα με φοβερό σουτ νίκησε τον Ρομπέρτο.

03 Dec 2014 20:42

Στην εξέλιξη της φάσης ο Σκόνδρας τσίμπησε τη μπάλα, ο Μαζουακού άπλωσε το πόδι και ο παίκτης του ΠΑΟΚ βρέθηκε στο χορτάρι. Ο Αρετόπουλος έδωσε κίτρινη κάρτα για θέατρο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ένταση μεταξύ των παικτών την ώρα που πήγαιναν στα αποδυτήρια.

03 Dec 2014 20:22

Λήξη ημιχρόνου

Ο Γλύκος τραυματίστηκε σε σύγκρουση με τον Μιλιβόγιεβιτς, όταν ο Σέρβος προσπάθησε να περάσει πάνω από τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ μετά το γκολ.

03 Dec 2014 20:21

Ο Γλύκος σηκώθηκε. Πολλά καπνογόνα και φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο.

03 Dec 2014 20:20

Τραυματίστηκε ο Γλύκος.

03 Dec 2014 20:19

45´ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Φουστέρ με απίθανο σουτ ισοφάρισε μετά από κόρνερ του Τσόρι.

1 λεπτό η καθυστέρηση.

03 Dec 2014 20:17

Εξαιρετική αντεπίθεση του ΠΑΟΚ. Ο Γκολάσα έδωσε στον Σαλπιγγίδη, αυτός στον Σκόνδρα και ο Αθανασιάδης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

03 Dec 2014 20:16

43´ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης σκόραρε μετά από σέντρα του Σκόνδρα.

03 Dec 2014 20:14

Διακοπή στο ματς λόγω ρίψης φωτοβολίδων. Μετά από συστάσεις το ματς συνεχίζεται.

03 Dec 2014 20:07

Ισορρόπησε το ματς ο ΠΑΟΚ.

03 Dec 2014 20:04

30´ Σουτ του Σαλπιγγίδη, εύκολα ο Ρομπέρτο.

03 Dec 2014 20:01

27´ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.

03 Dec 2014 20:00

26´ Το πρώτο σουτ του ΠΑΟΚ. Ο Τσανδάρης έξω από την περιοχή απείλησε αλλά ο Ρομπέρτο έδιωξε.

03 Dec 2014 19:59

25´ Ο Περέιρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι. Σωστή υπόδειξη.

03 Dec 2014 19:56

22´ Σουτ του Αφελάι με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

03 Dec 2014 19:55

21´ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μιλιβόγιεβιτς έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά ο Γλύκος έκανε σπουδαία επέμβαση.

03 Dec 2014 19:51

18´ Κεφαλιά του Αυλωνίτη που έφυγε άουτ.

03 Dec 2014 19:48

14´ Κεφαλιά του Μήτρογλου, εύκολα ο Γλύκος.

03 Dec 2014 19:47

12´ Μακρινό σουτ του Μιλιβόγεβιτς που έφυγε άουτ.

03 Dec 2014 19:45

10´ O Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας και ψάχνει τρόπο να απειλήσει την άμυνα του ΠΑΟΚ.

03 Dec 2014 19:42

Κίτρινη κάρτα στον Ρατς.

Το πρώτο σουτ του αγώνα. Ο Φουστέρ έπιασε το σουτ με το αριστερό αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε.

03 Dec 2014 19:37

Μικροένταση μεταξύ Τσανδάρη και Φουστέρ.

03 Dec 2014 19:34