Ντνίπρο – ΟΣΦΠ 2-0 για το πρώτο βήμα στους «32»

Λήξη του αγώνα
94′ Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου έπειτα από κόρνερ αλλά ο διαιτητής το ακυρώνει για φάουλ. Φαίνεται να σπρώχνει τον αντίπαλό του
94′ Κίτρινη κάρτα στον Μανιάτη για διαμαρτυρία
·

92′ Κίτρινη κάρτα στον Φέντορτσουκ
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, μετρούν ήδη
88′ Αλλαγή για την Ντνίπρο. Ο Μπρούνο Γκάμα στη θέση του Ματέους
via
80′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγιεβιτς

76′ Σουτ του Κονοπλιάνκα μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ
vi
71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ στη θέση του Ντοσεβί
69′ Αλλαγή για την Ντνίπρο. Ο Ζοζούλια έξω ο Φέντορτσουκ
Ο Μιλιβόγιεβιτς έχει περάσει στη θέση του Σαντάνα
via
65′ Γέμισμα στην περιοχή της Ντνίπρο, ο Αφελάι στο 2ο δοκάρι κατέβασε και πήγε να γυρίσει στον Ντοσεβί αλλά οι Ουκρανοί έδιωξαν σε κόρνερ
via·
60′ Κίτρινη κάρτα στον Κονοπλιάνκα
via
57′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Τσόρι
57′ Κίτρινη κάρτα στον Κανκάβα
via
56′ Κίτρινη κάρτα στον Σαντάνα
via
54′ ΓΚΟΛ 2-0: Φάουλ από αριστερά για την Ντνίπρο, ο Μανιάτης στο πρώτο δοκάρι βρίσκει αρχικά την μπάλα στην προσπάθειά του να διώξει, η μπάλα πέρασε και βρήκε στην κοιλιά του Σιόβα και ξεγέλασε τον Ρομπέρτο που μάζεψε για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του
via
50′ ΓΚΟΛ 1-0: Σουτ του Κανκάβα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σαντάνα και άλλαξε πορεία και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Ρομπέρτο για το 1-0
via
·
Άρχισε το 2ο ημίχρονο
Αλλαγή για την Ντνίπρο. Ο Κάλινιτς στη θέση του Μπέζους
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
45′ Διαγώνιο σουτ του Μαζουακού έξω από την περιοχή και αριστερά,ο Μποϊκό έπεσε και μπλόκαρε
via
·
39′ Κόρνερ για τους Ουκρανούς, ο Ντάγκλας έκανε φάουλ στον Ρομπέρτο μέσα στην μικρή περιοχή
via
·
28 κίτρινη κάρτα στον Μπέζους για φάουλ στον Μανιάτη
via
·
25′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακού με τους Ουκρανούς να μπερδεύονται στην περιοχή τους αλλά τελικά έδιωξαν
via
·
21′ Σουτ του Μήτρογλου, η μπάλα ψηλά άουτ
via
·
18′ Σέντρα από αριστερά για την Ντνίπρο, ο Ρομπέρτο βγήκε και μπλόκαρε εύκολα. Πρώτη… φάση για τους Ουκρανούς
via
·
13′ Ο Ομάρ πέρασε από δεξιά, γύρισε στον Ντοσεβί μέσα στην περιοχή, εκείνος γύρισε ακόμα πιο πίσω αλλά σε λάθος σημείο
Άρχισε το ματς με την Ντνίπρο στη σέντρα
Ο Ρόμπερτ Σέργκενχοφερ από την Αυστρία ορίστηκε να διευθύνει το ματς με βοηθούς τους συμπατριώτες του Ματίας Βίνζαουερ, Ρόλαντ Μπράντνερ. Επιπρόσθετοι είναι οι Ρενέ Αϊσνερ και Ντομινίκ Ούσαν και τέταρτος ο Ρίχαρντ Χίμπλερ