ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Ντνίπρο 2-2

Ολυμπιακός – Ντνίπρο

Με αποδοκιμασίες από την εξέδρα έληξε το μάτς με 2-2

92′ 2-2 !  ΓΚΟΛ για την Ντνίπρο! 2-2  με σουτ από τον Κάλινιτς

89′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Ντομιγκες κάνει το 2-1

83′ Χάνει σπουδαία ευκαιρία να σκοράρει ο Μήτρογλου μπροστά από τον Ουκρανό τερματοφύλακα.

81′ Παραλίγο αυτογκόλ για την Ντνίπρο

76´ Αλλαγή για την Ντνίπρο. O Μπρούνο Γκάμα αντικαθιστά τον Ματέους

76′ Καλό σουτ του Φορτούνη, “γλύφει” η μπάλα το οριζόντιο δοκάρι της Ντνίπρο, άουτ.

65´ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Φορτούνης στη θέση του Αφελάι και ο Ντοσεβί στη θέση του Ντουρμάζ

62′ Αλλαγή για την Ντνίπρο. Κάλινιτς στη θέση του Ζοζούλια

54′ Απεβλήθη με κόκκινη κάρτα ο Μιλιβογεβιντς   με δέκα ο Ολυμπιακός!

Ξεκίνησε το Β΄Ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Απίστευτα κακός ο Ολυμπιακός. Πλήρης κατάρρευση μετά το γκολ της ισοφάρισης. Αποδοκιμασίες στις εξέδρες του Καραισκάκης.

44′  Σουτ των Ουκρανών πέρασε μόλις άουτ από το δεξιό κάθετο δοκάρι του Ρομπέρτο.

41′ Δεν υπάρχει άμυνα στοβν Ολυμπιακό! Μίοα σκέτη τραγωδία! Οι παίκτες της Ντίίπρο κάνουν ό,τι θέλουν και μόνον ο Ρομπέρτο τους σταματάει!

34´ Μια… τραγωδία η άμυνα του Ολυμπιακού! Σουτ του Κονοπλιάνκα για την Ντνίπρο, εκπληκτική απόκρουση από τον Ρομπέρτο σε αυτό το τετ α τετ

22′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΝΊΠΡΟ 1-1 Η Ντνίπρο ισοφαρίζει με κεφαλιά του Φεντέτσκι. Ο Ουκρανός με διπλή προσπάθεια φτάνει στο γκολ, ενώ αποτυγχάνει να διώξει ο Σαντάνα…

14′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ-Τρομερή κάθετη του Μιλιβόγιεβιτς στον Μήτρογλου που μπήκε στην περιοχή και αυτή τη φορά νίκησε με ωραίο πλασέ τον Μπόικο για το 1-0

10′ Απίστευτη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Τσόρι να γυρίζει από δεξιά παράλληλα, ο Μήτρογλου έκανε το πλασέ στην κίνηση μέσα από την μικρή περιοχή αλλά ο Μπόικο έδιωξε σωτήρια στα πλάγια!

7′ Σέντρα του Ντουρμάζ από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό αφού στην πορεία της μπάλας βρέθηκαν ο Σιόβας και ο Κασάμι αλλά δεν μπόρεσαν να κάνουν την προβολή

2´ Άστοχη κεφαλιά του Κασάμι για τον Ολυμπιακό