Ο Παπαδόπουλος λύτρωσε τον ΠΑΟΚ – Βήμα παραμονής για τον Λεβαδειακό – ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος-Παναθηναϊκός 2-0

Για μια ακόμη χρονιά ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Περιστέρι όπου ηττήθηκε από τον Ατρόμητο (Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 2-0) στο πλαίσιο της εξ αναβολής 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Οι Πράσινοι που τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δώνη στο 65′, φωνάζουν για το πέναλτι που έδωσε ο Δασκαλόπουλος και γράφτηκε το τελικό σκορ.

ΠΑΟΚ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-0

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη στην Τούμπα σε εξ αναβολής αγώνα για την 26η ημέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Τον ΠΑΟΚ «λύτρωσε» ο Παπαδόπουλος στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα λίγα λεπτά νωρίτερα. Ο «δικέφαλος» του Βορρά έφτασε τους 54 βαθμούς, ενώ ο Εργοτέλης έμεινε στους 25β. κι εντός της επικίνδυνης ζώνης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΚΑΛΛΟΝΉ 3-0

Αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του στην Σούπερ Λίγκα έκανε ο Λεβαδειακός που επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Καλλονής με 3-0 σε αναμέτρηση για την εξ’ αναβολής 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Τα γκολ των Βοιωτών σημείωσαν οι Μπουσταμάντε (17΄), Κώτσιος (29΄), Πετρόπουλος(45+1΄ αυτ.).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΒΕΡΟΙΑ
Από την άλλη πλευρά αν και βρέθηκε από νωρίς να χάνει, ο Πανιώνιος ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ και πανηγύρισε μια πολύ σημαντική νίκη στη Νέα Σμύρνη απέναντι στη Βέροια (Πανιώνιος – Βέροια 4-2).

ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ  3-0

Μια άνετη εντός έδρας νίκη απέναντι στον  Παναιτωλικό πήρε η Ξάνθη.  (Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-0).