Πανιώνιος – Βόλος 1-0: «Ζωντανοί» για παραμονή οι Νεοσμυρνιώτες

Ένα γκολ του Δημήτρη Τσιλούλη ήταν αρκετό για να χαρίσει στον Πανιώνιο τη νίκη με 1-0 επί του Βόλου, στην πρεμιέρα των Play Out της Super League, στην επιστροφή στη δράση έπειτα από 97 ημέρες! Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου πήρε τους τρεις βαθμούς στη Νέα Σμύρνη και ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον, στην προσπάθειά της για αποφυγή του υποβιβασμού!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, οι Θεσσαλοί θέλησαν και πάλι να αιφνιδιάσουν. Σε δύο περιπτώσεις, όμως, στο 50′ και το 52′, ο Κωνσταντίνος Μπαλογιάννης έκανε τη χειρότερη δυνατή επιλογή. Το ίδιο ακριβώς συνέβη στο 55′ και με τον Δημήτρη Εμμανουηλίδη, στην απέναντι περιοχή, με τον φορ του Πανιωνίου να μην τελειώνει σωστά τη φάση. Δύο λεπτά αργότερα, όμως, ο Εμμανουηλίδης δε λάθεψε, καθώς πραγματοποίησε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Θανάσης Γκαραβέλης δε βρήκε την μπάλα και ο Τσιλούλης από κοντά και σε κενή εστία πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης! Ένα καλό, αλλά άστοχο σουτ του Δημήτρη Τσαούση στο 74′ κι ένα άστοχο τετ α τετ του Γιώργου Σαραμαντά στο 89′, ήταν ό,τι καλύτερο είχε να παρουσιάσει ο αγώνας ως το φινάλε του, με τον Πανιώνιο να παίρνει τρεις πολύτιμους βαθμούς.

πηγή:enikos.gr