Ελλάδα – Μολδαβία 2-0

Με ένα γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου και δεύτερο στο ξεκίνημα του δεύτερου, η Εθνική έβγαλε την… υποχρέωση και επικράτησε με 2-0 της αδύναμης Μολδαβίας. Μπακασέτας με πέναλτι και Μάνταλος οι σκόρερ, έπιασε πέναλτι ο Βλαχοδήμος στο 90′.

Από το σημείο του πέναλτι βρήκε το γκολ που έψαχνε η Ελλάδα κόντρα στη Μολδαβία.

Ο Παυλίδης το κέρδισε όταν ανατράπηκε ενώ ετοιμαζόταν να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής ενώ ο Ποσμάκ που υπέπεσε στην παράβαση είδε και την κόκκινη κάρτα.

Ο Μπακασέτας ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Ναμάσκο για το 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Με γκολ του Πέτρου Μάνταλου η Εθνική ομάδα έκανε το 2-0 απέναντι στην Μολδαβία.

Στο 50’ ο Μπακασέτας έκανε το γέμισμα από δεξιά, ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΚ έκανε ωραίο κοντρόλ, κατέβασε και με αριστερό σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Την Τετάρτη η Εθνική ομάδα υποδέχεται το Κόσσοβο για την επόμενη αγωνιστική του Nations League.