Ρεϊντζερς –Ολυμπιακός 1-3

Μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στο κατάμεστο Άιμπροξ κόντρα σε μια πολύ δυνατή ομάδα. Η Ρέιντζερς μάλιστα είναι σε προχωρημένο στάδιο προετοιμασίας, καθώς στις 5 Αυγούστου ξεκινάει το πρωτάθλημα Σκωτίας.

Αυτό ήταν το τέταρτο φιλικό του Ολυμπιακού στην καλοκαιρινή του προετοιμασία. Τα τρία προηγούμενα πραγματοποιήθηκαν στην Αυστρία. Οι Πειραιώτες νίκησαν την Σλοβάτσκο (2-1) και έφεραν δύο ισοπαλίες κόντρα σε Νόρτζελαντ (1-1) και Σαμπάχ (1-1).

Το μάτς σε ζωντανή μετάδοση από το in.gr

92′

Τέλος παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να παίρνει τη νίκη με 3-1.

78′

Εξω ο Ντόι, μέσα ο Μπα.

67′

Νέα ένταση, μετά το δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Ιμπόρα.

79′

Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Ροντινέι.

79′

Τελευταία λεπτά στο παιχνίδι.

79′

Μίνι ένταση και από μία κίτρινη κάρτα σε Χάγκι και Ρέτσο.

65′

Απομάκρυναν οι Ερυθρόλευκοι.

79′

Κόρνερ για την Ρέιντζερς.

82′

Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.

78′

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

67′

Μέσα Ανδρούτσος και Αγκιμπού Καμαρά, έξω Μασούρας και Καρβάλιο.

79′

Σουτ από τον Ματόντο, αποκρούσει ο Πασχαλάκης.

79′

Μακρινό, αλλά άστοχο σουτ για την Ρέιντζερς.

Τελευταίο 15άλεπτο στο παιχνίδι, με την Ρέιντζερς να πιέζει στα τελευταία λεπτά

Ο Ροντινέι έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Καρβάλιο σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Μακλάφλιν για το 3-1 του Ολυμπιακού.

67′

1-3: ΓΚΟΛ από τον Ολυμπιακό!

67′

Κεφαλιά από τον Μασούρα, μετά τη σέντρα του Καρβάλιο, η μπάλα έφυγε άουτ.

Εκτός οι Ελ Αραμπί, Κίνι, Καμαρά και Φορτούνης μέσα οι Βρουσάι, Ραμόν, Μπουχαλάκης και Μπιέλ.

65′

Μαζεμένες αλλαγές από τον Ντιέγκο Μαρτίνεθ.

Τρεις αλλαγές για τη Ρέιντζερς. Εκτός οι Μπάρισιτς, Ντάουελ, μέσα οι Σάκαλα, Γιλμάζ και Λούντστραμ.

55′

Νέο σουτ του Σίμα, ο Πασχαλάκης είπε και πάλι «όχι».

55′

Εντυπωσιακή απόκρουση από τον Πασχαλάκη σε σουτ του Σίμα.

45′

56′

47′

Σουτ από τον Ελ Αραμπί, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

45′

Ο Καμαρά έκανε τη βαθιά μπαλιά, ο Μασούρας γύρισε με κεφαλιά στον Ελ Αραμπί, αυτός δεν μπόρεσε με διπλή προσπάθεια να σκοράρει, αλλά ο Καρβαλιο πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 2-1 για τον Ολυμπιακό.

56′

2-1 ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

45′

Επιθετικό φάουλ στον Πασχαλάκη.

46′

Νέο κόρνερ για την Ρέιντζερς.

55′

Κόρνερ για την Ρέιντζερς, μετά την απόκρουση του Πασχαλάκη.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για το πέναλτι.

46′

1-1: Ισοφάρισε από την άσπρη βούλα ο Τάβερνιερ.

45′

Κίτρινη κάρτα στον Ιμπόρα για διαμαρτυρία.

47′

Πέναλτι για την Ρέιντζερς, σε μαρκάρισμα του Πασχαλάκη στον Κάντγουελ.

46′

Διαγώνιο σουτ από τον Κώστα Φορτούνη, μετά την πάσα του Ελ Αραμπί, αλλά η μπάλα βγήκε πλάγιο.

22′

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45′

Χωρίς αλλαγές ο Ολυμπιακός.

10′

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Φορτούνη.

44′

Ο Κίνι έκανε τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Φορτούνη, αυτός σούταρε με τη μία, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 1-0 του Ολυμπιακού.

44′

Δυνατό, αλλά άστοχο το σουτ του Φορτούνη.

37′

Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό, μετά το σουτ του Κίνι.

33′

32′

Κόρνερ για την Ρέιντζερς, μετά την απομάκρυνση του Ροντινέι.

20′

Κάθετη για τον Φορτούνη, όμως, ήταν δυνατή και ο τερματοφύλακας της Ρέιντζερς άφησε την μπάλα να βγει άουτ.

18′

Συνεχίζεται το ματς.

10′

Μίνι διακοπή στο παιχνίδι.

10′

Ο Λάμερς ελίχθηκε έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού και σούταρε, αλλά ο Πασχαλάκης απέκρουσε.

11′

Εκτέλεσε ο Φορτούνης, ο Καμαρά πήρε την κεφαλιά, αλλά η προσπάθειά του δεν είχε δύναμη και ο ΜακΡόρι μπλόκαρε.

Ο Φορτούνης έπαιξε το 1-2 με τον Μασούρα και πήρε το φάουλ από δεξιά.

Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι, δεν υπάρχει κάποια μεγάλη φάση μετά από αυτή του 4ου λεπτού, όταν ο Πασχαλάκης απέκρουσε εντυπωσιακά.

11′

Ο Ολυμπιακός τα τελευταία λεπτά έχει ανέβει και προσπαθεί να δημιουργήσει προβλήματα στην άμυνα της Ρέιντζερς.

Σέντρα από τον Ροντινέι, απομάκρυνε ο Σούταρ.

Δεκάλεπτο στο παιχνίδι, πάντα στο 0-0.