ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 1-0 – Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

Έληξε ο αγώνας στην Κέρκυρα

90′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος, Ντε Βινσέντι δίνει τη θέση του στον Αυγενικού

85′ Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Σίμωσης στη θέση του Βασιλόγιαννη.
79′: Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βισέντι γιατί έστειλε πολύ μπροστά την μπάλα για να εκτελέσει ένα φάουλ

68′ Δοκάρι για την Κέρκυρα. Ο Καραλής έκανε το σουτ, με τον Φεγκρούς να απογειώνεται και να αποκρούει την μπάλα. Αυτή πριν απομακρυνθεί, χτύπησε και στο δοκάρι του.

64′: Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κεϊτά πέρασε στη θέση του Γεωργίου

63′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-2. Ο ΠΑΣ Γιάννινα φτάνει στο δεύτερο γκολ με περιπετειώδη τρόπο. Η μπάλα κόλλησε στην περιοχή του Αναστασόπουλου και τελικά ο Ντε Βισέντι έκανε το σουτ και την έστειλε στα δίχτυα.

61′: Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καραλής στη θέση του Τσοκάνη

57′: Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα, ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Λεόν.

56′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Πάντο και αποβολή. με δέκα συνεχίζει ο ΠΑΣ.

54′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Βίλα στη θέση του Ίλιτς

50 Κίτρινη στον Πάντο

ΛΗΞΗ στην Τούμπα, 1-0 ο ΠΑΟΚ49′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 0-1. Ο Λίλα έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του Αναστασόπουλου

86΄ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σαλπιγγίδης έξω, μέσα Πόποβιτς. “Έκλεισαν” οι αλλαγές και για τις δύο ομάδες.

Δεύτερο ημίχρονο στην Κέρκυρα. Πέφτει δυνατή βροχή

83΄ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μαχαίρας μέσα, ΑΚόστα έξω.

81′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλλίδης στη θέση του Λίνο

79′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μίλιεβιτς στη θέση του Βασιλείου

71′ Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Χαμηλή σέντρα σουτ του Φωτάκη, μέσα απ’ την περιοχή και δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα απ’ το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη
69′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Λίνο στα όρια του ημικύκλιου της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στην δεξιά γωνία του Κυριακίδη

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κέρκυρα

64′ Καλή φάση για τον Λεβαδειακό. Η κεφαλιά του Μεντί απομακρύνθηκε από τον Φωτάκη, μπροστά από την γραμμή του τέρματος του ΠΑΟΚ
60′ Κίτρινη κάρτα στον Μεντί

58′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Λόρενς στη θέση του Ρομπέρ
44′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον… Μπάρκογλου. Ο Ντε Βισέντι εκτέλεσε φάουλ και ο επιθετικός της Κέρκυρας που είχε γυρίσει πίσω για να βοηθήσει, έκανε την γυριστή κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

53′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ρομέου στη θέση του Πόι

52′ Η πιο μεγάλη φάση του ΠΑΟΚ. Κεφαλιά-πάσα του Σαλπιγγίδη στον Αθανασιάδη που βγήκε τετ-α-τετ με τον Κηπουρό, αλλά ο Κλάους δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού

49′ H απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λίνο έφυγε ψηλά πάνω από την εστία του Κυριακίδη

Η καταιγίδα σταμάτησε στην Κέρκυρα. θα συνεχιστεί το παιχνίδι. ο αέρας παραμένει δυνατός

Έναρξη δεύτερου μέρους στην Τούμπα

Αναμονή για το ποια θα είναι η τελική απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης

Στην Κέρκυρα ο διαιτητής κάλεσε τους παίκτες να πάνε στα αποδυτήρια. Πολύ δυνατή η βροχή – ισχυρός αέρας. Πολύ δύσκολο πλέον να συνεχιστεί η αναμέτρηση.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

20′ Σουτ του Πάντου, μπλόκαρε με άνεση ο Αναστασόπουλος.

43΄ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λάζαρ από αριστερά, ούτε ο Κουμάλο, ούτε ο Σαλπιγγίδης δεν έπιασαν την κεφαλιά από πολύ κοντά.

37′ Ο Φωτάκης δέχεται την κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μεντί.

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λίνο, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά-πάσα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά εκεί ο Φωτάκης δεν πρόλαβε σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα

15′ Καλη στιγμή για την Κέρκυρα. Το σουτ του Μπουκουβάλα από τα όρια της μεγάλης περιοχής και αριστερά έρασε ελάχιστα άοττ

32′ Ο Κάτσε δοκίμασε ξανά την τύχη του, αλλά το μακρινό σουτ που έπιασε πέρασε πάνω από την εστία.

5′ Ο ΠΑΣ έχει μπει καλύτερα στα πρώτα λεπτά, έχει την κατοχή αλλά είναι πολύ δύσκολο να βρει κενούς χώρους. Η μπάλα δεν κυλάει σε πολλά σημεία του αγωνιστικού χώρου και έτσι οι συνθήκες είναι δύσκολες και για τις δύο ομάδες.

29′ Ο Κάτσε έπιασε το μακρινό σουτ, ο Κυριακίδης έπεσε στα δεξιά και απομάκρυνε

Έναρξη του αγώνα στην Κέρκυρα

20΄ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λίνο εκτός περιοχής, ο Φωτάκης στη μικρή περιοχή δεν πρόλαβε να “πιάσει” πετυχημένα την προβολή που επιχείρησε στο αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη

Έτοιμες οι δύο ομάδες με τον διαιτητή Κομίνη στη φυσούνα για να μπουν στον αγωνιστικό χώρο. Η έναρξη του παιχνιδιου θα δωθεί. Η συνεχεια θα δείξει αν θα ολοκληρωθεί…

18΄ Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε

11′ Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου έκανε το σουτ από πλάγια αριστερα και μέσα απ την περιοχή, ο Ροτζέριο έκανε την προβολή από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χακόμπο

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των δυο ομάδων στην Κέρκυρα. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει, έστω και υπό αυτες τις συνθήκες. Η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου είναι καλύτερη από πριν

5′ Πρώτη καλή στιγμή στον αγωνα, απ’ την ομάδα του Λεβαδειακού. Σουτ από τον Πόι, εκτός περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χακόμπο

Σε λίγη ώρα θα γνωρίζουμε αν θα γίνει τελικά το παιχνίδι ανάμεσα στην Κέρκυρα και τον ΠΑΣ Γιάννινα ή αν θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή, την ίδια ώρα

Έναρξη του αγώνα στην Τούμπα

Βρέχει ξανά στην Κέρκυρα. Οι 22 παίκτες έχουν βγει πάντως για ζέσταμα – Σε τραγική κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος

Σε περίπωση αναβολής του αγώνα, βάση του κανονισμού της Σούπερ Λιγκας, το παιχνίδι θα διεξαχθεί αύριο την ίδια ώρα, εαν το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.

Ο ρέφερι του αγώνα βγήκε πριν από λίγο για να επιθεωρήσει το γήπεδο και θα το επαναλάβει στις 17:15. Αν κρίνει ότι μπορεί να διεξαχθεί κανονικά ο αγώνας, θα δώσει 30 λεπτά χρόνο στις δύο ομάδες για να κάνουν ζέσταμα και να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Εν αναμονή λοιπόν της απόφασης του διαιτητή, κ. Κομίνη, για το αν τελικά θα διεξαχθεί το παιχνίδι

Εδώ και τρεις μέρες βρέχει στην Κέρκυρα. Αρκετά βαρύς ο αγωνιστικός χώρος λόγω της έντονης βροχόπτωσης, με αποτέλεσμα να υπάρχει ο κίνδυνος να μην διεξαχθεί τελικά η αναμέτρηση. Ο διαιτητής του αγώνα ο Κομίνης ανέβαλε το ζέσταμα των δύο ομάδων και θα περιμένει να δει ποια θα είναι η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου λίγο πριν την έναρξη. Αυτή την στιγμή πάντως (16:53) δεν βρέχει