Πανιώνιος-Ολυμπιακός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

Λήξη αγώνα

96′ Και πάλι μικρή διακοπή στο παιχνίδι για αντικείμενα από τους οπαδούς στον πρώτο βοηθό

Συνεχίζεται ο αγώνας
Η κατάσταση ηρεμεί

Ο Σπάθας διέκοψε προσωρινά το παιχνίδι στο 85′
Ο Σπάθας οδηγεί τους παίκτες εκτός αγωνιστικού χώρου. Περίπου 15 άτομα  πήδηξαν από τις κερκίδες και προσπάθησαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο. Οι παίκτες παντως δεν φεύγουν από τον αγωνιστικό χώρο και περιμένουν τον διαιτητή και τους βοηθούς να επιστρέψουν

84′ Αποβολή για τον Κουλουχέρη, με δεύτερη κίτρινη. Με δέκα ο Πανιώνιος
83′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-2. Σέντρα του Ιμπαγάσα από αριστερά και κεφαλιά-πάσα του Μήτρογλου στον Τζιμπούρ που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή

78′ Μετά από ώρα ο Πανιώνιος βγήκε από τα καρέ του, με τον Μενδρινό να σουτάρει από το ημικύκλιο υπό προϋποθέσεις και την μπάλα να κοντράρει στον Κοντρέρας, τον μόνο παίκτη του Ολυμπιακού που ήταν στην περιοχή του Κάρολ

74′ Κεφαλιά του Μήτρογλου από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα βρήκε στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και πέρασε άουτ
70′ Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό
68′ Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιαννούλης στη θέση του Ρόκα
67′ Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Μασάντο
61′ Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ από τον Μήτρογλου. Ο Έλληνας αμυντικός κέρδισε ανύπαρκτο φάουλ έξω απ’ την περιοχή του Περιστερίδη, το εκτέλεσε, αλλά έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του πορτιέρε του Πανιώνιου
53′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό και ΔΟΚΑΡΙ. Η φάση άρχισε με χέρι του Αμπντούν. Αρχικά ο Περιστερίδης σταμάτησε τον Αμπντούν και στην συνέχεια ο Μήτρογλου σούταρε, η μπάλα πήγε στο πόδι του Τζεμπούρ και από εκεί στο δοκάρι…
51′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μενδρινός στη θέση του Γουνδουλάκη
50′ Κίτρινη κάρτα στον Κουλουχέρη
Έναρξη δεύτερου μέρους
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Γκρέκο
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
45’+1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. O Τζeμπούρ βγήκε τετ α τετ με τον Περιστερίδη, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει νομίζοντας ότι είναι σε θέση οφσάιντ. Ο τερματοφύλακας του Πανιώνιου απέκρουσε και ο Μοντεστό που πήρε το “ριμπάουντ” σούταρε από την περιοχή και σε κενή ουσιαστικά εστία
Ακόμα ένα πρόβλημα για τον Πανιώνιο. Ο Ρόκας έχει ενοχλήσεις…
30′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1. ΑΥΤΟΓΚΟΛ.  Τραγικό λάθος του Σπυρόπουλου, ο οποίοςαντί να διώξει  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Μασάντο από δεξιά
28′ Κεφαλιά του Γκρέκο από την περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Περιστερίδη
25′ ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-0. Ο Αραβίδης μπήκε στην περιοχή και αφού άδειασε τον Κοντρέρας με διαγώνιο σουτ από θέση αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κάρολ
22′ Σέντρα του Μανιάτη από δεξιά, ο Περιστερίδης μπλόκαρε την μπάλα με διπλή προσπάθεια πριν περάσει τη γραμμή της εστίας
20′ Ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του αγώνα και προσπαθεί για το γκολ
15′ Κίτρινη στον Αραβίδη και φάουλ για τον Ολυμπιακό σε θέση έξω αριστερά απ’ την περιοχή
6′ Ο Γουνδουλάκης είδε τον Κάρολ εκτός θέσης, σούταρε από μακριά, αλλά η προσπάθειά του ήταν άστοχη
5′ Ο Χολέβας εκτέλεσε από δεξιά, οι αμυντικοί του Πανιώνιου απομάκρυναν και η φάση τελείωσε με ένα μακρινό σουτ του Μασάντο που πέρασε άουτ
3′ Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο.  Σουτ του Αραβίδη μέσα απ’ την περιοχή και αριστερά, η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι
Έναρξη του αγώνα
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων: Πανιώνιος (Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Ρόκας, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Οκόγιε, Καμπάνταης, Αραβίδης
Ολυμπιακός (Ζαρντίμ): Κάρολ, Κοντρέρας, Μανωλάς, Χολέβας, Μανιάτης, Μοντεστό, Γκρέκο, Μασάντο, Αμπντούν, Ιμπαγάσα, Τζεμπούρ