ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ 1-3

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89′ Ο Κίτσιου στη θέση του Σαλπιγγίδη.

87′ Ο Νικλητσιώτης αντί του Κοροβέση.
86′
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
Πολύ έντονη η βροχόπτωση στους Ζωσιμάδες.
82′
Ο Ρομπέρ στη θέση του Λάζαρ.

77′ Ο Ντάσιος στη θέση του Οικονόμου και ο Γιάννου αντί του Λόρενς.

76′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Ο Ίλιτς με εξαιρετικό σουτ νίκησε το Χακόμπο και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του.

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΠΑΟΚ.
62′
Κίτρινη κάρτα στον Βιβιάν.
60′
Ο Βίλα στη θέση του Κεϊτά.
54′
Κίτρινη κάρτα στον Λόρενς.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
35′
Διαγώνιο σουτ του Ίλιτς, η μπάλα βρήκε στον Κουμάλο και πέρασε κόρνερ.
35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ.
Ο Γεωργίου έκανε τη συρτή σέντρα, ο Κοροβέσης βρήκε τη μπάλα στην κίνηση αλλά την έστειλε άουτ.
32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Κάτσε σέρβιρε στον Αθανασιάδη και ο επιθετικός του ΠΑΟΚ με όμορφο τσίμπημα της μπάλας σημείωσε το 9ο φετινό του τέρμα.
20′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης εκμεταλλεύτηκε το έμμεσο μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ από το λάθος του Τσουκαλά και άνοιξε το σκορ. Ο Φεγκρούς δέχτηκε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
4′
Δυνατό σουτ του Γεωργίου στην κίνηση, μπλόκαρε ο Χακόμπο.
4′
Πολύ δυνατά μπήκε ο ΠΑΣ. Ο Ντε Βινσέτι από μακριά προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ αλλά ο Χακόμπ έδιωξε σε κόρνερ.
2′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ.
Ο Μιχαήλ έπιασε την κεφαλιά ψαράκι αλλά η μπάλα πήγε στο κέντρο της εστίας και ο Χακόμπο έδιωξε με γροθιές.