ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 1-2 – οι άλλοι αγώνες

Να ξεπεράσει το σοκ του αποκλεισμού στο κύπελλο και να επιστρέψει στις νίκες θέλει ο Παναθηναϊκός που δοκιμάζεται στην έδρα του Ατρόμητου. Παρακολουθήστε όλα όσα συμβαίνουν στο Περιστέρι.

δίχτυα.

74΄Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Από την σέντρα του Τοτσέ ο Μαυρίας έκανε την προβολή αλλά ο Ιτάνζ έσωσε τον  Ατρόμητο.

68΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ουντότζι αντί του Ιγκλέσιας.

66΄Αλλαγή για τον Ατρόμητο.
Ο Μπρίτο στη θέση του Σουμπίνιο.

65΄ Αλλαγή για τον
Παναθηναϊκό. Ο Μαυρίας αντί του Καζιγιάμα.

60΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Ο Γιαννούλης έκανε τραγικό λάθος δίνοντας τη μπάλα στον Τοτσέ, αυτός γύρισε για τον Ζέκα που σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
52΄Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.
Ο Σισοκό πέρασε τη μπάλα για τον Τοτσέ μέσα στην περιοχή, ο Ισπανός ελευθερώθηκε και σούταρε αλλά ο Ιτάνζ απομάκρυνε. 46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαρίνος αντί του Σπυρόπουλου.
Ημίχρονο
45΄Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο.
Ο Δημούτσος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σεϊταρίδη και έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Καρνέζη. 38΄ Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς είναι για τον Ατρόμητο. Μετά την σέντρα ο Πίτου Γκαρσία από καλή θέση σούταρε στη κίνηση αλλά ο Καρνέζης μπλόκαρε.
35΄Πολύ κακό ματς στο Περιστέρι με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να φτιάξουν μία φάση της προκοπής.
Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 15 λεπτά.
1΄Έναρξη αγώνα.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ατρόμητος (Νίκος Αναστόπουλος):
Ιτάνζ, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Γκαρσία, Επστάιν, Σουμπίνιο, Δημούτσος, Κούτσι, Ιγκλέσιας
Παναθηναϊκός (Φαμπριθιάνο Γκονζάλεθ):
Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Ζέκα, Καζιγιάμα, Σο, Σισοκό, ΤοτσέΟ

Νίκη στο φινάλε ο Ολυμπιακός, γκέλα ο ΠΑΟΚ

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε να βρει λύσεις απέναντι σε μια καλά οργανωμένη άμυνα, όπως ήταν σήμερα αυτή του Πανθρακικού, αλλά ο Κοντρέρας στα τελευταία λεπτά (86′), έπειτα από ασίστ του Χολέμπας, του έδωσε τη νίκη με σκορ 1-0 στην παγωμένη Κομοτηνή.

Οι “ερυθρόλευκοι” είχαν να αντιμετωπίσουν έναν καλά οργανωμένο Πανθρακικό, την άμυνα του οποίου κατάφεραν να σπάσουν λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Βιάστηκαν στον ΠΑΟΚ να πιστέψουν στην ανάκαμψη της ομάδας στο πρωτάθλημα, μετά τη νίκη 6-0 για το Κύπελλο με την Καλλιθέα, με αποτέλεσμα να… Skoda-ψει στην Τούμπα, γνωρίζοντας την ήττα 1-0 απο την Ξάνθη.

Οι Ακρίτες παίζοντας εξαιρετικά σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης πήραν σε μία πολύ δύσκολη έδρα ένα σπουδαίο διπλό που τους δίνει βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η υπεροχή των Ακριτών μετουσιώθηκε σε γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο Ονουάτσι άλλαξε υπέροχα τη μπάλα με τον Μαρίν, βγήκε απέναντι από τον Γλύκο και με πολύ όμορφο πλασέ έκανε το 1-0, «παγώνοντας» την Τούμπα.

Στον ΠΑΟΚ αυτό ήταν το τρίτο σερί κακό αποτέλεσμα και μάλιστα χωρίς καν να πετύχει γκολ. Κάτι που τον αφήνει ακόμα πιο μακριά απο τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.

Πηγή: NewsIt.gr