ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 1-1

Μετά τον Ατρόμητο, ο Παναθηναϊκός θέλει να “πάρει” εκτός έδρας και τον Αστέρα Τρίπολης και να πλησιάσει ακόμα περισσότερο τους προπορευόμενους. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την εξέλιξη της αναμέτρησης από την Τρίπολη

ΛΗΞΗ αγώνα

90+5′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-2. Ο Περόνε αλά… πανένκα νίκησε τον Καρνέζη

90+4′ Κίτρινη στον Μπουμσόνγκ

90+4′ Πέναλτι υπέρ του Αστέρα. Ο Μπουμσόνγκ ακούπησε την μπάλα, πέφτοντας εντός περιοχής.

90+3′ Ο Μαυρίας βγήκε τετ-α-τετ με τον Φούλοπ, αλλά δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά

90+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καρνέζης έδιωξε σε κόρνερ τη δυνατή κεφαλιά του Περόνε.

90+1′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαυρίας στη θέση του Ζέκα

87′ Κίτρινη στον Σο, που βγαίνει παράλληλα εκτός αγωνιστικού χώρου

85′ Νέα διακοπή, αυτή τη φορά ο Σο είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

85′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σεϊταρίδης έκανε από τα δεξιά τη σέντρα, ο Τοτσέ δεν έπιασε την κεφαλιά και ο Φούλοπ έδιωξε εντυπωσιακά πριν η μπάλα φτάσει στον Φουρλάνο

81′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ράγιος βρήκε υπέροχα τον Ναβάρο, εκείνος έκανε αμέσως την πάσα, ο Έγκον έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Τριανταφυλλόπουλο και κατέληξε εύκολα στα χέρια του Καρνέζη

76′ Ο Έγκον αντί του Ουσέρο στην τελευταία αλλαγή των γηπεδούχων

72′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-2. Δεύτερο γκολ από τον Σισοκό, ο οποίος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό με ένα πανέμορφο διαγώνιο αριστερό σουτ έξω από την περιοχή

66′ Μακρινό σουτ του Σανκαρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

66′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φουρλάνος στη θέση του Καζιγιάμα

62′ Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Κάφα στη θέση του Ντε Μπλάσις

60′ Καλύτεροι οι “πράσινοι” στο δεύτερο μέρος, όπως και στην αρχή του πρώτου

Χωρίς κάποια φάση το δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Φορμίκα στη θέση του Πιπίνη

Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Τριανταφυλλόπουλος στη θέση του Βελάσκες

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

43′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ράγιος εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπαρτολίνι έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Καρνέζη

42′ Κίτρινη κάρτα στον Βιτόλο

35′ Σουτ του Ουσέρο, η μπάλα στα χέρια του Καρνέζη

28′ Μακρινό σουτ του Ράγιος, η μπάλα άουτ.

26′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Εξαιρετική πάσα του Ντε Μπλάσις στον Περόνε, εκείνος γύρισε υπέροχα το σώμα του, έστρωσε τη μπάλα στον Ράγιος, ο οποίος με έναν κεραυνό έκανε το 1-1.

21′ Κεφαλιά του Σο, ο Ράγιος έδιωξε πάνω στην γραμμή

Από τις 18 Απριλίου είναι αήττητος ο Αστέρα Τρίπολης στην έδρα του. Τότε είχε χάσει από τον Παναθηναϊκό με 2-0.

16′ Κίτρινη κάρτα σε Ντε Μπλάσις και Βελάσκες

12′ Σουτ του Ναβάρο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

6′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 0-1. Μπαλιά του Σο στον Σισοκό, ο οποίος πήρε την μπάλα από δεξιά στην κίνηση, άδειασε τον Πιπίνη και με αριστερό διαγώνιο πλασέ από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τον Παναθηναϊκό

2′ Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Τοτσέ, ο οποίος με αριστερό, σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά