ΤΕΛΙΚΟ: Βέροια – Αστέρας Τρίπολης 1-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90+2′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 1-2. Σε αντεπίθεση του Αστέρα, ο Λάφα σέντραρε από δεξιά και ο Λέντσε σε κενή εστία έκανε το 2-1!

86′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη

83΄ Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. ο Κάφα στη θεση του Ντε Μπλάσις.

81΄ Απίστευτη επέμβαση από τον Λόπεθ σε σουτ του Λέντσε στην κίνηση, κράτησε όρθια τη Βέροια στη φάση αυτή.

79′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Η άμυνα του Αστέρα Τρίπολης… σάστισε, το εκμεταλλεύτηκε ο Κόστλι, όμως το σουτ του περίπου από τα 10 μέτρα, έφυγε ψηλά άουτ!

75′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-1.

71′ Ευκαιρία για τη Βέροια. Έπειτα από σύγχυση στην περιοχή, ο Καλτσάς έπιασε δυνατό συρτό σουτ, αλλά ο Φούλοπ έπεσε στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε

68′ Κίτρινη κάρτα στον Φούλοπ

66′ Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του τραυματία Σνάουτσνερ περνάει ο Καλτσάς

53΄ Κίτρινη κάρτα για τον Γεωργιάδη

47′  Κίτρινη κάρτα στον Μπαρτολίνι

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

43′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης, 0-1. Ο Τσαμπούρης σέντραρε στην περιοχή και μετά την απόκρουση του Ορέστες με το κεφάλι, ο Ράγιος -με απευθείας σουτ από πλάγια θέση- νίκησε τον Λόπεζ

14-20 τα λάθη των δύο ομάδων ως τώρα

33′ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Ορέστες κάνει -πιεζόμενος- την προβολή στο δεύτερο δοκάρι και στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

30΄ Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη

26΄ Μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπάρμπας από καλή θέση έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ

17΄ Κίτρινη κάρτα στον Κάστελς, για μαρκάρισμα στον Ολαϊτάν.

14′ ΔΟΚΑΡΙ για την Βέροια. Από θέση τετ-α-τετ ο Ολαϊτάν σημάδεψε το αριστερό κάθετο δοκάρι του εξουδετερωμένου Φούλοπ.

Πρώτη ευκαιρία για τη Βέροια. Οι γηπεδούχοι μπήκαν στην περιοχή, αλλά τα σουτ των Γεωργιάδη, Καλογέρη δεν ήταν εύστοχα.