ΤΕΛΙΚΟ: Skoda Ξάνθη – Ολυμπιακός 0-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90+1 Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Αμπντούν πάσαρε στον Γκρέκο. Ο Ιταλός σούταρε, αλλά ο Λοντίγκιν και πάλι έδιωξε

88′ Κόρνερ Μάνταλου από αρστερά, σουτ στην κίνηση του Μαρίν, η μπάλα πάνω από το δοκάρι

86′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κάθετη του Ιμπαγάσα, ο Μήτρογλου βγήκε τετ-α-τετ ε τον λοντίγκιν, αλλά ο πορτιέρε των Ακριτών βγήκε νικητής

84′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Τζεμπούρ

79′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Βλαχοδήμου

73′ Κίτρινη Κάρτα στον Γκρέκο

68′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-2.

67′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Αμντούν έβγαλε μόνο του τον Βλαχοδήμο, που προσπάθησε να πλασάρει με το εξωτερικό τον Λοντίγκιν, αλλά δεν τα κατάφερε

65′ Σεντρα του Μανιάτη από δεξιά, ο Τζεμπούρ έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ

62΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκρέκο στη θέση του Μασάντο

61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Συρτή σέντρα του Λυκογιάννη από αριστερά, στην κίνηση η κοντινή προβολή του Βλαχοδήμου, ο Λοντίγκιν έδιωξε ενστικτωδώς και στην συνέχεια ο Τζεμπούρ δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα

57′ Αλλαγή για την Ξάνθη. ο Μαρσελίνιο στη θέση του Ντάνι

56′ Σουτ Μανιάτη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγή για την Ξανθη. Ο Μπαξεβανίδης στη θέση του Μουκουάνα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στη Ξάνθη

45′ Σέντρα Μάνταλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Βάλλα υπό την πίεση του Παπάζογλου, η μπάλα πάνω από το δοκάρι

36′ Ο Μίτσελ έχει αλλάξει πλευρές του Βλαχοδήμο και Αμπντούν. Ο Αλγερινός έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή και από θεση δεξιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. ο Λοντίγκιν βρισκόταν στην γωνία του.

29′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1. Ο Μασάντο εκτέλεσε το φάουλ, ο Λοντίγκιν πετάχτηκε στο δεξί του “γ”, αλλά η μπάλα έφυγε από τα χέρια του και κατέληξε στα δίχτυα

24′ Κάθετη του Μάνταλου στον Ονουάτσι. ο Μέγιερι ήταν σε ετοιμότητα, βγήκε και μπλόκαρε

Η Ξάνθη δεν έχει απειλήσει ακόμα στο παιχνίδι. Αντίθετα ο Ολυμπιακός έχει έξι τελικές

Αρκετές οι επιθέσεις από δεξιά του Ολυμπιακού με τον Βλαχοδήμο, έναν από τους πιο ορεξάτους παίκτες στο ξεκίνημα του αγώνα

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Φέισα από το ύψος μεγάλης περιοχής, ο Λοντίγκιν απόκρουσε ενστικτωδώς, αλλά δεν απομάκρυνε. Ο Τζεμπούρ πιεζόμενος πλάσαρε από πολύ κοντά, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

12′ Νέα καλή στιγμή για Ολυμπιακό. Σουτ του αμαρκάριστου Βλαχοδήμου μέσα απ’ την περιοχή και από θέση δεξιά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι

Πιεζει ψηλά ο Ολυμπικαός και προσπαθεί να ελέγξει τον ρυθμό του παιχνιδιού

10′ Σουτ Μασάντο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Βάλλα και ο Λοντίγκιν μπλόκαρε

6′ Πρώτη φάση στο ματς, για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Βλαχοδήμου έξω απ’ την περιοχή, ο Λοντίγκιν έπεσε και μπλόκαρε εύκολα