ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Λεβάντε 0-1

Τέλος αγώνα κάτω από έντονες αποδοκιμασίες για την εμφάνιση του Ολυμπιακού.

90΄Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Σιόβα μετά το κόρνερ, διώχνει εντυπωσιακά ο Νάβας.

86΄Αλλαγή για τη Λεβάντε. Ο Ντούντκα αντί του Μίτσελ.

83΄Αλλαγή για τη Λεβάντε. Ο Ακουαφρέσκα αντί του Μάρτινς.

Ξανά ακούγεται το σύνθημα “αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό” από τον κόσμο.

79΄Κίτρινη κάρτα στον Ιμπαγάσα.

76΄Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιμπαγάσα αντί του Μήτρογλου.

68΄Αλλαγή για την Λεβάντε. Ο Βάλντο αντί του Ρίος.

63΄Ατομική προσπάθεια και σουτ από τον Χολέμπας, η μπάλα στην αγκαλιά του Νάβας.

60΄Μακρινό σουτ του Μίτσελ, η μπάλα άουτ.

54΄Κιτρινη κάρτα στον Βλαχοδήμο.

52΄Κίτρινη κάρτα στον Χολέμπας.

49΄Ο Τζεμπούρ σούταρε από καλή θέση μέσα στη περιοχή αλλά η μπάλα κατέλεηξε στην αγκαλιά του Νάβας.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Χολέμπας και Φετφατζίδης στις θέσεις των Λυκογιάννη και Γκρέκο.

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Ο Ομπαφέμι Μάρτινς «πάγωσε» μόλις στο 9ο λεπτό τους οπαδούς του Ολυμπιακού αλλά και τα όνειρα των παικτών των Ερυθρολεύκων για την… επική ανατροπή που αναζητούσαν, μετά το 3-0 του πρώτου αγώνα στην Ισπανία.

Η Λεβάντε προηγείται με 1-0 στο «Γ.Καραϊσκάκης» και πλέον οι Πειραιώτες μοιάζει αδύνατο να ανατρέψουν την κατάσταση αφού χρειάζονται… πέντε τέρματα για να προκριθούν. Πράγμα μάλλον αδύνατο αν αναλογιστούμε ότι δεν έχουν καταφέρει ακόμα να απειλήσουν ουσιαστικά τους Ισπανούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Κάρολ, Μανιάτης, Λυκογιάννης, Σιόβας, Κοντρέρας, Φέισα, Μασάντο, Γκρέκο, Βλαχοδήμος, Μήτρογλου, Τζεμπούρ

Λεβάντε (Χουάν Ιγνάσιο Μαρτίνεθ): Κέιλορ Νάβας, Ναβάρο, Ρόδας, Μπαρκέρο, Ιμπόρα, Χουανφράν, Πέδρο Ρίος, Μπαγιεστέρος, Μίτσελ, ΜάρτινςΡούμπεν Γκαρσία

Διαιτητής: Μάτεϊ Γιουγκ (Σλοβακία)