ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Ξάνθη 1-4

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα που ανοίγει το Κυριακάτικο πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-4. Ο Ροτζέριο μειώνει το σκορ για τους γηπεδούχους με πλασέ από τη μικρή περιοχή, μετά από σέντρα του Καγεχιόν.

86′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Πλατέλλα στη θέση του Μαρίν.

85′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Κομεσίδη της Ξάνθης

82′ Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Σολτάνι να αφήνει τη θέση του στον Ράνο.

78′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-4. Ο Μαρσελίνιο από τα αριστερά, έκανε το διαγώνιο σουτ από το ύψος της περιοχής του Λεβαδειακού κι έκανε το 4-0 για την Ξάνθη!
77′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Λεβαδειακό. Δυνατό σουτ του Πόι έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Λοντίγκιν.
75′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου
70′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη, με τον Ροτζέριο στη θέση του Ακόστα.
69′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-3. Σέντρα-σουτ του Μαρσελίνιο, η μπάλα έφτασε στον Μαρίν, ο οποίος σε άδεια εστία δε δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κυριακίδη.
68′ Κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο
67′ Αλλαγή για την Ξάνθη. Στην θέση του Ντάνι, μπαίνει ο Πρίττας
60′ Ωραίο μακρινό σουτ από τον Ρομέου, η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λοντίγκιν
59′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στην θέση του Λισγάρα, ο Ρομέου
56′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Σέντρα σουτ του Πόι από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία των φιλοξενούμενων.
53′ Ευκαιρία για την Ξάνθη. Πλασέ του Μαρσελίνιο από τα αριστερά, η μπάλα πάνω από τον Κυριακίδη, όμως πέρασε παράλληλα με την εστία των γηπεδούχων.
51′ Καλή στιγμή για Λεβαδειακό. Σέντρα σουτ του Ακόστα από τα αριστερά, ο Πόι δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.
46′ Αλλαγή ο Λεβαδειακός. Ο Νικολακάκης αντί του Μεντί
Δεύτερο ημίχρονο
ΗΜΙΧΟΝΟ
45′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 0-2. Αντεπίθεση της Ξάνθης, ο Μαρίν από τα δεξιά πάσαρε στον Μαρσελίνιο, ο οποίος μόνος απέναντι από τον Κυριακίδη έστειλε την μπάλα κάτω από τα πόδια του γκολκίπερ και στα δίχτυα
43′ Φάουλ Ακόστα, η μπάλα χτύπησε σε αμυντικό, αλλά ο Λοντίγκιν δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε την μπάλα στη δεξιά του γωνία
42′ Κίτρινη στον Ντάνι για χέρι
38′ Κίτρινη στον Κομεσίδη
35′ Κίτρινη και στον Γκλέισον για διαμαρτυρία
35′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα
33′ Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδεικό.  Σέντρα Πόι από τα δεξιά, κεφαλιά του Κόρμπου, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι
27′ Πολύ καλή στιγμή για την Ξάνθη. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, Κομεσίδης και Σολτάνι άλλαξαν ωραία την μπάλα. Ο πρώτος βρέθηκε στα αριστερά της μικρής περιοχής και επιχείρησε το σουτ, αλλά ο Πόι με τάκλιν κατάφερε να διώξει
20′ Χωρίς φάσεις μετά το γκολ, φλύαρη υπεροχή για τον Λεβαδειακό
10′  Ο Λεβαδειακός έχει την υπεροχή, ενώ η Ξάνθη προσπαθεί με μακρινές μπαλιές να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα των Σολτάνι, Μαρσελίνιο
2′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ, 0-1. Ο Μαρσελίνιο έκανε σέντρα-σουτ, ο Σολτάνι κινήθηκε στο δεύτερο δοκάρι και από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Σέντρα στον αγώνα