ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 4-2

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε LIVE από το NewsIt την αναμέτρηση από την Τούμπα

ΛΗΞΗ

87′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 4-2. Μετά από γύρισμα του
Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Βούκιτς βρέθηκε στην περιοχή του Πανιωνίου και με
ωραίο φαλτσαριστό σουτ σημείωσε το 4-2 για τον ΠΑΟΚ!

81′ Αλλαγή
για τον Πανιώνιο
. Ο Οκόγιε στη θέση του Καμπάνταη

80′
ΓΚΟΛΑΡΑ για τον ΠΑΟΚ, 3-2. Ο Κατσουράνης έκανε το γυριστό σουτ
μέσ απ’ την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Τρομερό γκολ από τον Έλληνα
μέσο!!!

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης βρέθηκε μόνος
του μέσα στην περιοχή, αλλά δεν έπιασε όπως ήθελε το σουτ με αποτέλεσμα η μπάλα
να πάει εύκολα στα χέρια του Γιαννακόπουλου.

72′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. ο Μενδρινός στη θέση του Γουνδουλάκη

67′ Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκτιτς στη θέση του Πέλκα και ο Κουμάλο στη θέση του Ρομπέρ

65′ Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό

63′ ΓΚΟλ για τον Πανιώνιο, 2-2.

62′ Πέναλτι υπέρ του Πανιώνιου και κίτρινη κάρτα στον κατσουράνη. Έπρεπε να πάρει κόκκινη! Το κέρδισε ο καμπάνταης

59′ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο με το δυνατό σουτ του Τόσκα να φεύγει λίγο πάνω απο το δοκάρι του Ιτάνζ

50′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1. Σέντρα σουτ του Ρομπέρ απο αριστερά ο Σαλπιγγίδης πετάχτηκε στην πορεία της μπάλα και με προβολή την έστειλε στα δίχτυα για να γράψει το 2-1

47′ Καλό σουτ του Σαλπιγγίδης έξω απο την περιοχή, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος

Έναρξη δεύτερου μέρους στην Τούμπα

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Φωτάκης στη θέση του Λίνο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός του αγώνα

37′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός έφυγε μόνος του από τα αριστερά, αλλά τον πρόλαβε ο Αποστολόπουλος και παραχώρησε το κόρνερ

36′ Σουτ του Πέλκα μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

35′ ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 1-1.

31′ ΓΚΟΛΑΡΑ από τον ΠΑΟΚ, 1-0. Μακρινό σουτ του Κάτσε απο τον άξονα, η μπάλα στα δίχτυα.

28′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Πέλκα μέσα απο την περιοχή η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ

22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λίνο έβγαλε την κάθετη στον Σαλπιγγίδη και ο Γιαννακόπουλος με διπλή προσπάθεια απέκρουσε το πλασέ του επιθετικού του ΠΑΟΚ

19′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με το φάουλ του Λόρενς να περνάει λίγο δίπλα απο το δοκάρι του Γιαννακόπουλου

15′ Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να επιτεθεί μόνο από την δεξιά του πλευρά. Στον αντίποδα ο Πανιώνιος προσπαθεί να κλείσει τους χώρους και να απειλήσει στην αντεπίθεση

7′ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λορενς από δεξιά, ο Πέλκας έπιασε την κεφαλιά μέσα απ’ την περιοχή του πανιώνιου και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιαννακόπουλου