ΤΕΛΙΚΟ: Πανθρακικός – Ξάνθη 0-2

Η 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ολοκληρώνεται με το ντέρμπι της Θράκης. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92′ Ο Μπαξεβανίδης στη θέση του Μάνταλου.

85′ Ο Λοντίγκιν έκανε ακόμη μία μεγάλη επέμβαση στο πλασέ του Λουσέρο.

83′ Ο Πλατέλλας στη θέση του Μαρίν.

79′ Ο Σκλιοπίδης στη θέση του Τζάνη.

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.74′ Κίτρινη κάρτα στον Λοντίγκιν.

66′ Κίτρινη κάρτα στον Μουκουάνα.

64′ Ο Λουσέρο έκανε εξαιρετικό σουτ αλλά ο Λοντίγκιν απέκρουσε. Στη συνέχεια ο Κοντογουλίδης σκόραρε αλλά σωστά το γκολ ακυρώθηκε αφού ήταν σε θέση οφσάιντ.

64′ Ο Σμιθ στη θέση του Μαρσελίνιο.

58′ Ο Μίνγκας στη θέση του Μουνάφο.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Καστσελάν.

48′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Πανέμορφο γκολ του Ντιέ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Γούτας δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Κουτσόπουλου μετά το φάουλ του Μάνταλου. Στον Γκλέισον αφιέρωσαν το γκολ οι συμπαίκτες του.

36′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πανθρακικό. Ο Βαϊρουά βρήκε μέσα στην περιοχή τον Κοντογουλίδη αλλά η κεφαλιά του επιθετικού των γηπεδούχων σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Λοντίγκιν.

30′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Σολτάνι, αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή έπιασε, άτσαλα, την κεφαλιά και έχασε σπουδαία ευκαιρία να σκοράρει.

20′ Σημαντικό πλήγμα για τον Πανθρακικό. Ο Παπαδόπουλος τραυματίστηκε και θα δώσει τη θέση του στον Κοντογουλίδη.

15′ Χωρίς φάσεις το ματς, με τον Πανθρακικό να έχει την κατοχή της μπάλας και να αναζητεί τον τρόπο ώστε να φτάσει στην περιοχή του Λοντίγκιν.

Σέντρα στον αγώνα

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Σερφά, Μουνάφο, Τζανης, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Καστελάν, Ντιόγκο, Λουσέρο, Βαϊρουά, Παπαδόπουλος.

Ξάνθη: Λοντίγκιν, Φλίσκας, Γούτας, Μουκουάνα, Μάνταλος, Μαρίν, Μαρσελίνιο, Σολτάνι, Κομεσίδης, Ντιέ, Βάλλας.

Διαιτητής: Γιάχος