ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης στη θέση του Κουτσιανικούλη

85′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 2-1. Ο Γιάκος απέφυγε ωραία τον προσωπικό του αντίπαλο και με συρτό σουτ στην γωνία από το ύψος της περιοχής μείωσε το σκορ

82′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σουτ του ίλιτς, ο Γουναρίδης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γιάκος μπαίνει στην θέση του Κολοβέτσιου

65′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-0. Οι παίκτες του ΟΦΗ βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, με τον Κουτσιανικούλη από τα δεξιά, αυτός μπήκε στην περιοχή του ΠΑΣ και με δυνατό σουτ νίκησε και τον Φεγκρούς

59′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου με τον Λαμπρόπουλο έπαιξαν το 1-2, με τον τελευταίο να πιάνει ωραία το διαγώνιο σουτ, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και σταμάτησε στο δοκάρι του Φεγκρούς!

57′ Σέντρα Λαμπρόπουλου από δεξιά, ο Κουτσιανικούλης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο

56′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βιτώρος δεν μπορεί να συνεχίσει τον αγώνα και την θέση του παίρνει ο Ιωαννίδης.

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ Πρώτη καλή στιγμή για ΠΑΣ. Κόρνερ Ντε Βινσέντι από δεξιά, κεφαλιά του Κολοβέτσιου, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι

31′ Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.  Σουτ Μονιάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στον Τζημόπουλο, νέο σουτ του Μακρή έξω από την περιοχή, αλλά ήταν άστοχο

Πολλά προβλήματα στην ανάπτυξη για τον ΠΑΣ

25′ Κίτρινη κάρτα στον Μακρή

Κίτρινη κάρτα δέχθηκαν οι Παπάζογλου και Λαμπρόπουλος καθώς κατά τον πανηγυρισμό του γκολ… ανέβηκαν στις κερκίδες για να πανηγυρίσουν

17′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-0. Ο Παπάζογλου βρήκε χώρο έξω από την περιοχή και με δυνατό βολέ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Φεγκρούς

12′ Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ. Μετά από λάθος του Κολοβέτσιου, ο Λαμπρόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, έδωσε στον Παπάζογλου, όμως ο Φεγκρούς έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του επιθετικού των γηπεδούχων

11′ Λάθος διώξιμο της άμυνας του ΠΑΣ, ο Παπάζογλου έπιασε το μονοκόμματο σουτ μέσα στην μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ

Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να… ψάχνονται

6′ Ο Σαρ μπαίνει ξανά στον αγωνιστικό χώρο. Πάλι με 11 ο ΟΦΗ

4′ Πρόβλημα στον ΟΦΗ με τον Σαρ, που κουτσαίνει και δύσκολα θα συνεχίσει το ματς