ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Πλατανιάς 0-1

88′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για διαμαρτυρία

84′ Ο Καρνέζης κράτησε το 0-1! Ο Ποτουρίδης έπιασε σουτ-βολίδα, με τον Καρνέζη να κάνει εξαιρετική επέμβαση στην γωνία του

82′ Έφτασε κοντα στην ισοφάριση ο Παναθηναϊκός. Σουτ του Κουίνσι μέσα απ’ την περιοχή, ο Κηπουρός έδιωξε ε τα πόδια

75΄Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκουδάκη

71′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γιακουμάκης αντί του τραυματία Γιάννου.

70′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. ο Ντίνας στη θέση του Μαυρία

69′ Σουτ του Τριανταφυλλόπουλου έξω απ’ την περιοχη, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

65′ Κίτρινη κάρτα στον κανακούδη

63΄ Πάτησε την περιοχή των γηπεδούχων ο Πλατανιάς, αλλά ο Γιάννου μπερδεύτηκε με τον Μπουμσόνγκ και δεν ολοκλήρωσε την προσπάθειά του.

61′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαραγκουδάκης στη θέση του Τετέ

60′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναίκό. Η μπαλιά του Σπυρόπουλου βρήκε τον Μαυρία εντός περιοχής, στο ύψος του πέναλτι. Το σουτ, όμως, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

57′ Άστοχο το μακρινό σουτ του Ζέκα

50′ Η ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη συνεχίζει να περιορίζεται σε παθητικό ρόλο, με ελάχιστη κατοχή μπάλας.

Έναρξη δεύτερου μέρους

Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό.
Φιγκερόα και Κουίνσι στις θέσεις των Τοτσέ και Εσπάρθα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

40′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς θα βγει για να περάσει στη θέση του ο Δέντσας.

39΄ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίνο για μαρκάρισμα στον Μπέλιτς.

35′ Νέα πολύ καλή ευκαιρία με σουτ του Μαυρία να αποκρούει σε κόρνερ ο Κηπουρός.

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Καταπληκτική κάθετη του Μαυρία στον Σπυρόπουλο του οποίου η προσπάθεια πέρασε βασανιστικά άουτ.

22′ Δικαιολογημένα παράπονα του Παναθηναϊκού για πέναλτι, σε χέρι του Ποτουρίδη μέσα στην περιοχή, μετά από σέντρα του Ζέκα. ο Τριτσώνης έδειξε χαρακτηριστικά πως θεώρησε ακούσια την επαφή.

20΄ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Παναθηναϊκού, αλλά η κοντινή κεφαλιά του Εσπάρθα δεν δυσκολεύει τον Κηπουρό να μπλοκάρει την μπάλα.

12΄ Καλή στιγμή για Πλατανιά. Σουτ από καλή θέση εντός περιοχής του Ναζλίδη, η μπάλα άουτ.

4′ ΓΚΟΛ ο Πλατανιάς, 0-1. Στην πρώτη ευκαιρία του ματς οι Κρητικοί άνοιναν το σκορ, με την ψιλοκρεμαστή κεφαλιά -λίγο πίσω από το πέναλτι- του Ναζλίδη