ΤΕΛΙΚΑ: Η τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ των αγώνων

90+3 ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-1.  με κεφαλιά του Μπακασέτα

ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, με τον Γιαννούλη, πέφτει η ΑΕΚ!

88′ ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα, 2-1.  Ο Κυβελίδης μειώνει το σκορ για τους φιλοξενούμενους, δυο λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

83′ ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός, 2-0. Ατομική προσπάθεια του Παπαδόπουλου και πλασέ, η μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το δεύτερο γκολ του Πανθρακικού.

81′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. Ο Μπακασέτας σκοράρει με κεφαλιά μετά από κόρνερ, στην κλειστή γωνία του Γουναρίδη

80′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Ο Κατσουράνης έκλεψε την μπάλα στο κέντρο και με ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Φεγκρούς για να διπλασιάσει τα τέρματα του ΠΑΟΚ

77′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 3-2. Ο Σισοκό βρήκε τον Φιγκερόα, αυτός έστρωσε στον Βιτόλο και ο Ισπανός με σουτ απο κοντά έκανε το 3-2

77′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 2-0.  Ο Πλατανιάς έφυγε στην κόντρα, ο Μιρτσέτα συνεργάστηκε άψογα με τον Κανακούδη και ο δεύτερος με πλασέ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0 για τους Κρητικούς.

67′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-2. Ο Κόστλι σηκώθηκε μόνος του για κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και έφερε το ματς στα ίσα

68′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-0.

59’ ΔΟΚΑΡΙ για τον πανθρακικό.  Ο Τζάνης προσπάθησε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του και τα προσωπικά του στην αναμέτρηση, όμως χτύπησε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων.Η Βέροια μειώνει στο ματς με τον Παναθηναϊκό σε 2-1 με πέναλτι του Κόστλι στο 57΄.

57′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-1.

56′ Πέναλτι για την Βέροια και αποβολή για τον Σπυρόπουλο του Παναθηναϊκού

54′ Καλή στιγμή για την Ξάνθη με τον Σμιθ να κάνει τη σέντρα απο αριστερά αλλά το Ράνο να μην προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

51′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Καλαντζή να μη μπορεί να σκοράρει απέναντι από τον Γουναρίδη

Έναρξη δεύτερου μέρους
ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις αναμετρήσεις
44′ Οριζόντιο δοκάρι για τον Αστέρα, μετά την απευθείας εκτέλεση του Κάφα
37′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικιό, 1-0. Σέντρα του Μπαϊκαρά από τα δεξιά, ο Τζάνης με διπλή προσπάθεια κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Στρατηλάτη
34′ ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά, 1-0. Ο Μπέλιτς μπήκε στην περιοχή και με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Χανιώτες
32′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-0. Σουτ του Σο έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα στα δίστυα της Βέροιας
31′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, όταν ο Ίλιτς πήρε την μπάλα από τραγικό λάθος του Κωνσταντινίδη και από αριστερά τη γύρισε στον Λίλα που ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι… κατάφερε και σούταρε άουτ
24′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τον Άρη, με το σουτ του Γιαννιώτα από αριστερά να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Ζαρόπουλου
13′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-1. Ο Μακρής έπιασε ένα πολύ όμορφο σουτ λίγω έξω από το ημικύκλιο με το δεξί, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Γεωργακόπουλου
6′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Εύστοχος ο Βιτόλο από τη βούλα του πέναλτι
5′ Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό και κόκκινη κάρτα για τον Γεωργιάδη σε μαρκάρισμα στον Βιτόλο. Ο Σισοκό έφυγε στην αντεπίθεση, έβγαλε όμορφηή μπαλιά στον Βιτόλο ο οποίος ανετράπη από τον Γεωργιάδη με τον παίκτη της Βέροιας να αποβάλλεται
Πριν τη σέντρα στα Πηγάδια κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αδικοχαμένου Αντεφέμι
Συνθήματα κατά του Νταμπίζα ακούγονται από το πέταλο του ΟΑΚΑ. Περίπου 4.000 φίλοι του Παναθηναϊκού στο γήπεδο