Αθλητικά ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Οι Περιστεριώτες επικράτησαν εντός έδρας του ΠΑΣ με 2-0, σε ματς για την τέταρτη αγωνιστική των  πλέι οφ.

90+2′ Αποβολή και για τον Τζημόπουλο

90+2′ Δεύτερη κίτρινη στον Ταυλαρίδη και αποβολή. Ο αμυντικός του Ατρόμητου βρισκόταν στον πάγκο

89′ Καλή στιγμή για ΠΑΣ. Σουτ Τζιμόπουλου στην κίνηση έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι

83′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Νάκος στη θέση του Ντάσιου

81′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Σουμπίνιο μπήκε στην περιοχή από αριστερά και γύρισε, αλλά ο Κούτσι δεν μπόρεσε να σκοράρει από ευνοϊκή θέση. Στη συνέχεια της φάσης2 ο Μπρίτο αμαρκάριστος από δεξι’α σούταρε, με τον Φεγκρούς να διώχνει σε κόρνερ

79′ Σουμπίνιο και Κούτσι άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο τελευταίος επιχείρησε το σουτ από τη γραμμή της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι

74′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς δίνει την θέση του στον Νικλητσιώτη

72′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Καραγκούνη

64′ ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Λάθος του Λαζαρίδη, ο Βίλα βγήκε μόνος απέναντι από τον Ράντμαν και επιχείρησε το σουτ, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι

61′ Ο Γεωργίου πέρασε ανάμεσα από τρις παίκτες του Ατρομήτου, μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε. ο Ράντμαν έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ

Κάταγμα στον αντίχειρα η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού τιμ για τον Ναπολεόνι

58′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούτσι στη θέση του Ναπολεόνι.

46′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0.  Κάθετη μπαλιά του Μπρίτο, ο Ναπολεόνι γύρισε λίγο πίσω από το σημείο του πέναλτι και από αριστερά, επιχείρησε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή γωνία του Φεγκρούς

46΄Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης στην θέση του Ταυλαρίδη

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

35′ Ο Ατρόμητος έχει δώσει χώρο στον ΠΑΣ που έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά

26΄Κίτρινη κάρτα στον τζημόπουλο

19′ Κίτρινη κάρτα στον ταυλαρίδη

17′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0. Κάθετη μπαλιά του Σουμπίνιο, ο Καραγκούνης έφυγε στην πλάτη της και με σουτ από τα δεξιά της περιοχής, έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία

10′ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Σέντρα Ιλιτς από τα δεξιά, ο Γεωργίου από τα αριστερά της περιοχής κατέβασε και επιχείρησε το σουτ. Ο Ράντμαν με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ

6′ Κάθετη μπαλιά του Σουμπίνιο, ο Γιαννούλης από τα αριστερά γύρισε, αλλά ο Τζιμόπουλος έκοψε πριν η μπάλα φτάσει στον αμαρκάριστο Ναπολεόνι

4′ Σέντρα Καραγκούνη από δεξιά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μπρίτο από το ύψος του πέναλτι, ο Φεγκρούς μπλόκαρε εύκολα