ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Αλκμάαρ 1-3

Ο Ατρόμητος ρίχνεται στη μάχη των πλέι οφ του Europa League και θέλει να κάνει το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στους ομίλους της διοργάνωσης. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα.

Λήξη του αγώνα

93′ ΓΚΟΛ 1-3: Αντεπίθεση της Άλκμααρ στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Γκούντμουτσον να πλασάρει σε κενή εστία και να κάνει το 3-1 για τους Ολλανδούς

92′ Αλλαγή για την Άλκμααρ. Ο Γιόχανσον δίνει τη θέση του στον Μπεργκχάους

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, μετρούν ήδη

90′ Απίστευτη ευκαιρία για τους Ολλανδούς με τον Σηφάκη να κάνει κακή έξοδο αλλά ο Γιόχανσον πλάσαρε άουτ σε κενή εστία!

89′ Κίτρινη κάρτα στον Όφερτουμ.

86′ Αλλαγή για την Άλκμααρ, ο Μάρτενς στη θέση του Μπίρενς

84′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Τάσος Καραμάνος στη θέση του Παναγιώτη Μπάλλα

82′ Στουτ του Μπρίτο μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

80′ Έχει ανέβει ο Ατρόμητος μετά το γκολ που σημείωσε και πιέζει για την ισοφάριση

77′ ΓΚΟΛ 1-2: Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και μείωσε για τον Ατρόμητο

74′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΚΜΑΑΡ. Ο Όφερτουμ έβγαλε ασίστ στον Άαρον Γιόχανσον ο οποίος πέρασε τον Φυτανίδη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη.

71′ Ο Όφερτουμ στη θέση του Ελμ.

71′ Κεφαλιά του Παπαδόπουλου που έφυγε λίγο άουτ.

71′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φυτανίδη, η μπάλα έγλειψε το δοκάρι και ο διαιτητής έδωσε κόρνερ.

70′ Ο Μπρίτο στη θέση του Δημούτσου.

66′ Σουτ του Παπαδόπουλου, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Εστεμπαν.

65′ Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη.

61′ Ο Ναπολεόνι στη θέση του Καραγκούνη.

61′ Δυνατό σουτ του Μπέερενς, έδιωξε ο Σηφάκης.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΚΜΑΑΡ. Ο Γκούντμπουνσον με ωραίο διαγώνιο σουτ νίκησε τον Σηφάκη και άνοιξε το σκορ.

46′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Λήξη ημιχρόνου.

Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, δεν απειλήθηκε από την Αλκμάαρ και έδειξε ότι μπορεί να πάρει προβάδισμα πρόκρισης.

27′ Εκπληκτική κίνηση του Παπαδόπουλου ο οποίος από πολύ μακριά προσπάθησε να νικήσει τον Εστεμπαν αλλά ο τερματοφύλακας της Αλκμάαρ έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ.

23′ Ωραίο σουτ του Πίτου Γκαρσία το οποίο πέρασε λίγο άουτ.

8′ Η πρώτη ευκαιρία του Ατρόμητου. Ο Νάστος μετά από φάουλ βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του κόντραρε και η μπάλα έφτασε χωρίς δύναμη στον Εστεμπάν.

7′ Κίτρινη κάρτα στον Φίργκεβερ.