Αστέρας Τρ.-Απόλλων 2-0 – Πανθρακικός-Παναιτωλικός 1-1

ΤΕΛΙΚΟ και στην Κομοτηνή

ΛΗΞΗ στην Τρίπολη

84′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Ζεκίνια αντί του Κάσες.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσες για μαρκάρισμα στον Μπακάκη.

90′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0. Ο Μπαράλες έφυγε μόνος του με τον Τζόρβα και δεν δυσκολεύτηκε να τον πλασάρει και να γράψει το 2-0

88′ Ο Τζόρβας με γροθιές έδιωξε πριν η μπάλα φτάσει στον Καράσκο που ήταν φάτσα με το τέρμα, υστερα απο την σέντρα του Γκρατσίνι

77′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μύγας στη θέση του Μπελόν.

84′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Μίνγκα να σουτάρει μέσα απο την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα δίπλα απο το δοκάρι του Ερνάντεζ

84′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπλάζεκ στη θέση του Κόρμπου

82′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο στη θέση του Ζαραδούκα

74′ Σέντρα του Καμαρά από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Θεοδωρίδη στο δεύτερο δοκάρι, όμως το σουτ που δοκίμασε κατέληξε άουτ

68′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καλογέρης στη θέση του Ζούνιορ.

75′ Αλλαγή για τον Απόλλων. Ο Μίνγκας στη θέση του Τσιλιγκίρη

66’ Εκτέλεση κόρνερ του Κάσες από αριστερά, ο Μίκουλιτς ολομόναχος στη μικρή περιοχή έστειλε τη μπάλα δίπλα από την εστία του Παναιτωλικού.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο

65′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Χρήστου αντί του Τζάνη

72′ Ο Καράσκο με διπλή προσπάθεια δεν κατάφερε να βρεί τέρμα

58′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς μπήκε στην περιοχή από αριστερά, όμως το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ.

57΄ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σφακιανάκης παίρνει τη θέση του Ιωάννου.

53′ Σέντρα του Ντιόγκο από αριστερά, ο Λαδάκης προσπάθησε με το στήθος να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο Μπρακάλι μπλόκαρε.

62′ Κεφαλιά του Γκοϊάν προς τον Ντε Μπλάσις μέσα στην μικρή περιοχή πρόλαβε ο Τζόρβας και μπλόκαρε

61΄Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο

48′ Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου

54′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Καμαρά αποχωρεί και μπαίνει ο Έγκον

50′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Αυτογκόλ. Σε μια φαινομενικά εύκολη σέντρα από τα αριστερά για τον Αστέρα, ο Δεληζήσης έβαλε περίεργα το σώμα του, η μπάλα έσκασε μπροστά του και με κεφαλιά την έστειλε  στην εστία της ομάδας του, πετυχαίνοντας αυτογκόλ.

Σέντρα και στην Κομοτηνή

Σέντρα στο δεύττερο μέρος στην Τρίπολη

46′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καράσκο μπαίνει αντί του Μπακασέτα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Κομοτηνή

Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη

45+3′ ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός, 2-1. Σέντρα τουΤζάνη, ο Ίγκορ Ντε Σόουζα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα

44′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Σέρεμετ στη θέση του Κουτσόπουλου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τρίπολη

41 Πολύ καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα στο Ναβάρο απο δεξιά, κεφαλιά του Μπαράλες απέκρουσε ο Τζόρβας και στη συνέχεια ο Μπακασέτας έστειλε την μπάλα άουτ

39′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για μαρκάρισμα στον Κάσες.

32′ ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-1. Ο Μπακάκης ξέφυγε από δυο αντιπάλους, έστρωσε την μπάλα στον Θεοδωρίδη που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1

31′ Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα υστερα απο το κόρνερ η μπάλα εφτασε στο Γκοϊάν που απο το πέναλτι έστειλε την μπάλα στα χέρια του Τζόρβα

26′ Πολύ κακό θέαμα μέχρι τώρα στην Τρίπολη, με τον Απόλλων να αμύνεται μαζικά και τον Αστέρα να προσπαθεί με γιόμες να φτάσει στο τέρμα

25′ Σέντρα του Καμαρά από δεξιά, ο Μίκουλιτς δεν μπόρεσε να διώξει, ο Μπόγιοβιτς έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, όμως το σουτ που δοκίμασε πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουτσόπουλου.

Ψαχνει να βρει διαδρόμους να αναπτυχθεί ο Αστέρας όμως η ομάδα της Αθήνας αμύνεται πολύ καλά

13′ ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 1-0. Γύρισμα του Μπαϊκαρά από δεξιά, ο Τζάνης έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ στην κίνηση από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μπρακάλι

13′ Όμορφη πάσα του Γκουέλα στον Κόρμπο που μπήκε σαν κρυφός επιθετικός, το σουτ που έκανε όμως ήταν πολύ κακό

Πιέζει στα πρώτα λεπτά ο Παναιτωλικός, που δείχνει πως μπήκε καλύτερα στο γήπεδο

8′ Έγινε μια σέντρα από τα δεξιά για τον Απόλλωνα, πήρε την κεφαλιά ο Τσιλιγκίρης, αλλά η μπάλα ψηλά άουτ, δεν ανησύχησε τον Ερνάντεζ