ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος 1-0 (Ημίχρονο)

Στους Ζωσιμάδες πέφτει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας με τον ΠΑΣ Γιάννινα να υποδέχεται τον Ατρόμητο.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Ο Ίλιτς προσπάθησε από πλάγια θέση να σκοράρει αλλά έστειλε τη μπάλα παράλληλα προς την εστία.

82′ Ο Καραμάνος στη θέση του Φυτανίδη.

76′ Ο Κεϊτά στη θέση του Ντε Βινσέντι.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

73′ Ο Γεωργίου κάνει ντεμπούτο με τη φανέλα του Ατρόμητου κόντρα στην προηγούμενη ομάδα του. Πήρε τη θέση του Πίτου Γκαρσία.

71′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης εκτέλεσε το φάουλ αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ταυλαρίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

70′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ αλλά η κεφαλιά του κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη.

67′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Ο Βίλα έκανε το γύρισμα και ο Τσουκαλάς από κοντά άνοιξε το σκορ.

66′ Ο Καραγκούνης στη θέση του Ναπολεόνι.

56′ Ο Βίλα στη θέση του Κοροβέση.

52′ Κίτρινη κάρτα στοΝ Ντάσιο.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.

35′ Ο ρυθμός έπεσε. Σουτ του Τσάβες, ο Τσενάμο ελέγχει την πορεία της μπάλας και την αφήνει να περάσει εκτός.

17′ Ωραίο ματς μέχρι τώρα. Ο Τσάβες έκανε πολύ καλό σουτ αλλά ο Τσενάμο έπεσε εντυπωσιακά στη γωνία του και έδιωξε.

15′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος από το σημείο του πέναλτι σημάδεψε εστία αλλά ο Βελλίδης έκανε σπουδαία επέμβαση.

11′ Η πρώτη ευκαιρία του ΠΑΣ Γιάννινα. Από φάουλ του Ντε Βινσέντι, υπήρξε σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου με τον Τσάβες να μην μπορεί να σημαδέψει σωστά αφού κλείστηκε από τον Τσενάμο.

9′ Κι άλλη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος έστρωσε τη μπάλα στον Ναπολεόνι αλλά το σουτ του Ιταλού έφυγε άουτ.

5′ Μακρινό σουτ του Φυτανίδη που έφυγε λίγο άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα (Σάββας Παντελίδης):Βελλίδης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Τσουκαλάς, Κοροβέσης, Λιλά, Ίλιτς, Ντε Βινσέντι, Τσάβες.

Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Τσενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Γιαννούλης, Ούμπιντες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία