ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – ΟΦΗ 1-0

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εντός έδρας του ΟΦΗ με 1-0, σε ματς για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ Να και μια καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Πολύ ωραία προσπάθεια και μακρινό σουτ του Ατζαγκούν, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Δασκαλάκη

85′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Βερόν

84′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη. Με δέκα ο Παναθηναϊκός για τα υπόλοιπα λεπτά, δίχως τις καθυστερήσεις

79′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες στη θέση του Πράνιτς

74′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κάλαϊτζιτς στη θέση του Κουτσιανικούλη

72′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκο. Ο Σίλνετνφελντ στη θέση του Μαρινάκη

66′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίνα

65′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Ωραία συνεργασία Μπεργκ – Αμπέιντ έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, ο Σουηδός έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ από το ημικύκλιο την έστειλε στα δίχτυα

60′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ντίνας στη θέση του αρνητικού Ζέκα

56′ Μακρινό σουτ του Ρισβάνη, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

54′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ζόρο αντί του Ζε Εντουάρντο.

52′ Κακό σουτ του Ατζαγκούν, η μπάλα αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Δασκαλάκη

46′ Κόκκινη κάρτα στον Ζβασίγια, με 10 ο ΟΦΗ. Ο Σουηδός έφυγε στην κόντρα εκμεταλλευόμενος το λάθος του Ζβασίγια, ο αμυντικός του ΟΦΗ τον ανέτρεψε και ο διαιτητής του έδειξε τον απέβαλε.

Δεύτερο ημίχρονο στη Λεωφόρο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45′ Κίτρινη κάρτα στον Ζβασιγια

44′ Εκτέλεση κόρνερ του Μιλιάζες από αριστερά, κεφαλιά του Παπάζογλου, η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Καπίνο

42′ Σουτ του Μπεργκ έξω απ’ την περιοχή, με το αριστερό, η μπάλα ψηλά άουτ

35′ Καλή επίθεση για τον Παναθηναϊκό. Ο Νάνο έβγαλε ωραία σέντρα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι του ΟΦΗ. Ο Δασκαλάκης μπλοκάρει την μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Ατζαγκούν, ο οποίος είχε πηδήξει για την κεφαλιά.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη

Καμία φάση μέχρι στιγμής, έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά

26′ Θα μπορούσε να γίνει μια καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης κατέβασε ωραία την μπάλα στη μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά οι αμυντικοί των “πρασίνων” έδιωξαν.

Ο Παναθηναϊκός ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι, όμως δεν απειλεί

18′ Ο Κουτσιανικούλης μπήκε μέσα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αλλά το σουτ που έκανε από πλάγια θεση δεξιά κόντραρε, άλλαξε λίγο πορεία αλλά δεν αιφνιδίασε τον Καπίνο

12′ Οι “πράσινοι” έχουν την κατοχή της μπάλας και προσπαθούν κυρίως από τα άκρα να δημιουργήσουν ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα.