ΤΕΛΙΚΟ: Ατρόμητος – Απόλλων 2-0

Ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Απόλλωνα στο Περιστέρι, σε ματς για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

88′ Σουτ του Ιγκλέσιας από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Τζόρβα

86′ Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου στη θέση του Μπρίτο

82′ Κίτρινη κάρτα σε Παπαδόπουλο και Άλβαρεζ

77′ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Η κεφαλιά του Μπάρκογλου πέρασε μόλις άουτ

73′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος στη θέση του Γιαννούλη

71‘ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Καραγκούνη

65′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα στη θέση του Αργυρόπουλου

62′ Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, ο Παπαδόπουλος επιχείρησε το γυριστό μονοκόμματο σουτ, η μπάλα έσκασε στο έδαφος, πήρε ύψος και έφυγε άουτ

60′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι

46′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Γκουέλα επιχείρησε το σουτ, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσενάμο

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας στη θέση του Εγκον και ο Μπάρκογλου σε αυτή του Μπλάζεκ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Ο Παπαδόπουλος έστρωσε στον Γιαννούλη, το σουτ του οποίου πέρασε άουτ

31′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 2-0.

29′ Κίτρινη στον Γκουέλα

29′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Τζόρβας έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε

25′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-0.

18′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Ατρόμητο. Ο Φυτανίδης έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καραγκούνης επιχείρησε το γυριστό σουτ λίγο μπροστά από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα έφυγε με λίγη δύναμη από το πόδι του και σταμάτησε στην αγκαλιά του Τζόρβα

15′ Κακό παιχνίδι με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα μέχρι στιγμής. Ούτε φάση για… δείγμα από τις δυο ομάδας

9′ Ένταση ανάμεσα στον Γκουέλα και στον Γιαννούλη για τάκλιν του δεύτερου. Επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και ηρέμησαν τα πνεύματα

7′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη