ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή 2-0

Στην δυνατή έδρα του Αστέρα Τρίπολης δοκιμάζεται η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, Καλλονή Μυτιλήνης.Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνΛΗΞΗ αγώνα

90+1′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0. Ο Καράσκο εκμεταλλεύτηκε την αντεπίθεση των Αρκάδων και με δυνατό σουτ πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Σιδεράκη

80′ Τρίτη αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Ναβάρο πέρασε ο Εντό

79′ Τρίτη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Χουανλού ο Σιλιγαρδάκης

75′ Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Μανούσου πέρασε ο Περόνε, ο οποίος καταχειροκροτείται από τον κόσμο του Αστέρα.

72′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις σούταρε έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία της Καλλονής.

69′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Ναβάρο σέντραρε, λάθος του Λεάντρο με τον Χουάνμα να μη μπορεί να στουτάρει και τον Ντε Μπλάσις από κοντά να ανοίξει το σκορ

68′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Γέμισμα του Τσαμπούρη, Χουάνμα και Καράσκο δεν μπόρεσαν να σπρώξουν τη μπάλα στα δίχτυα της Καλλονής.

67′ Κίτρινη κάρτα στον Χουανλού

66′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κάφα στη θέση του Γκρατσίνι

62′ Σηκώθηκε μόνος για την κεφαλιά ο Ναβάρο, αλλά έστειλε πολύ μακριά τη μπάλα

59′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Καράσκο στη θέση του Ζησόπουλου

Δυναμώνει η βροχή στην Τρίπολη

55′ Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο της Καλλονής

49′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Πλασέ του Ντε Μπλάσις από την μικρή περιοχή και από πλάγια θέση δεξιά, ο Σιδεράκης απέκρουσε

Έναρξη δευτερου ημιχρόνου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Παράλληλη κεφαλιά του Ναβάρο, ο Γκοϊάν σε κενό τέρμα έκανε κεφαλιά προς τα πίσω!!!

42′ Από μια κίτρινη κάρτα σε Πιπίνη και Σιδεράκη. Ζήτησε πέναλτι ο αμυντικός του Αστέρα και στην συνέχεια υπήρχε μια μικρή αψιμαχία με τον πορτιέρε της Καλλονής

41′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, που πιέζει για το γκολ. Ο Χουάνμα “σημάδεψε” με κεφαλιά το οριζόντιο δοκάρι του Σιδεράκη και στην συνέχεια ο Ναβάρο δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Καλλονής

37′ Παράλληλη σέντρα του Πιπίνη, ο Χουάνμα δεν μπόρεσε  να βάλει την προβολή από πλεονεκτική θέση μέσα στη μικρή περιοχή

Ο Γκρατσίνι του Αστέρα ζητάει αλλαγή

Ενισχύσει την αμυντική του γραμμή ο Μαντζουράκης, έπειτα από την αποβολή του Αναστασιάδη.

30′ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γκάσιτς στη θέση του Φαρία

27′ Κίτρινη κάρτα στον Γκόιαν του Αστέρα

26′ Νέα καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουσέρο από τον άξονα, έδιωξε δύσκολα ο Σιδεράκης

25′  Αποβολή για τον Αναστασιάδη της Καλλονής, με δεύτερη κίτρινη. Με δέκα οι νησιώτες

15′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Αναστασιάδης

12′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Εξαιρετική επέμβαση από τον Σιδεράκη! Σέντρα του Ναβάρο από δεξιά, κοντινή κεφαλιά του Χουάνμα, έσωσε εντυπωσιακά ο Σιδεράκης

8′ Καλή στιγμή για την Καλλονή. Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο από πολύ μακριά, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια!

7′ Χωρίς φάση στα πρώτα λεπτά. Ο Αστέρας έχει τον έλεγχο, αλλά δεν μπορεί να φανεί ακόμνα απειλητικός. Οι παίκτες της Καλλονής προσπαθούν να… παγώσουν τον ρυθμό του παιχνιδιού