ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Πλατανιάς 1-0

Ο ΠΑΟΚ, επικράτησε μέσα στην Τούμπα του Πλατανιά με 1-0, σε ματς για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ αγώνα

90+1′ Δύσκολη επέμβαση του Γιωργαλίδη σε σουτ του Νέτσιν

82′ Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα πέρασε άουτ

76′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Λίνο ο Σκόνδρας

75′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στόλερ στη θέση του Τετέ

73′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νέτσιντ στη θέση του Αθανασιάδη

72′ Κίτρινη κάρτα σε Ζουμπουλάκη και Λάζαρ

68′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Πόποβιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ναζλίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

65′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα Λούκας από δεξιά, κεφαλιά του Αθανασιάδη, ο Γιωργαλλίδης έπεσε και μπλόκαρε  με τα πόδια στη γραμμή

64′ Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μπέλιτς και ο Πόποβιτς μπαίνουν στις θέσεις των Γουνδουλάκη και Ζουμπουλάκη

63′ Κίτρινη κάρτα στον Τόρες του Πλατανιά

62′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Πλατανιά. Εκτέλεση φάουλ από τον Ναζλίδη,  η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Χακόμπο και πέρασε άουτ

58′ Κίτρινη κάρτα στον Βούκιτς

58′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Μετά το γκολ της Πέμπτης, ο Βούκιτς, πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ, τσιμπώντας τη μπάλα πάνω από τον Φαΐσκα και με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

56′ Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Δεύτερη ευκαιρία για τους Κρητικούς από στημένη φάση, με την κεφαλιά του Τόρες -μετά από κόρνερ- να περνά λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του χΑΚΌΜΠΟ

48′ Μακρινό διαγώνιο σουτ του Λούκας, η μπάλα άουτ

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς στην θέση του Σαλπιγγίδη

Ημίχρονο στην Τούμπα, με αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ

Πολύ κακό ημίχρονο από τον ΠΑΟΚ. ο Πλατανιάς κρατά πολύ εύκολα το “μηδέν”

37′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασδιάδης έβαλε την κόντρα, ο Στοχ πήρε την μπάλα και χωρίς παίκτη μπροστά του επιχείρησε το σουτ μέσα από την περιοχή, όπως η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι

31′ Βιαστικό σουτ του Ναζλίδη από τα όρια της περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Χακόμπο

20′ Μακρινό σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα έφυγε πολύ άουτ

10′ Ο Πλατανιάς “πατά” καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να δημιουργήσει τους διαδρόμους προς την εστία του Γιωργαλίδη

3′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, από τον Πλατανιά. Κόρνερ του Τόρες από δεξιά, κοντινή κεφαλιά του Φαϊσκα, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι