ΤΕΛΙΚΑ: Εργοτέλης-Πανιώνιος 1-1 – Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0- Πανθρακικός-Βέροια 1-0

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των τριών αναμετρήσεων, για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας

ΛΗΞΗ και στην Κομοτηνή

90+2′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Γυριστό σουτ του Παυλίδη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Σέρεμετ.

90+4 ΛΗΞΗ στο ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ, με τους Νοεσμυρνιώτες να εκτελούν φάουλ από καλό σημαίο και τον Αθανασίου να διώχνει δύσκολα

ΛΗΞΗ στην Λιβαδειά

90′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Γκολ για τον Πανιώνιο, 1-1. Ο Αραβίδης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι

90′ Πέναλτι για τον Πανιώνιο.

86′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα, για μαρκάρισμα στον Ζεκίνια. Με δέκα θα συνεχίσει στο υπόλοιπο του ματς η Βέροια

87′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος στη θέση του Αναστασάκου

85′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Αλλαγή για τον Πανιώνιο… Ο Λάζνικ στη θέση του Κολοβού

84′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Αλλαγή για την Βέροια, ο Παυλίδης στη θέση του Μπαργκάν.

77′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Αλλαγή για τον Πανθρακικό, ο Εμπόου αντί του Κάσες.

76′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Κίτρινη καρτα στον Ρομάνο

74′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Αλλαγή για την Βέροια, ο Όστοϊτς αντί του Τραπ

69′ KOMOTHNH: Κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα για σκληρό φάουλ στον Ζεκίνια.

69′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Γκολ για τον Εργοτέλη, 1-0. Ο Μπαμ Μπαμ έγινε αποδέκτης της μπάλας μετα απο κόντρες μέσα στην περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

67′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Αλλαγή για τον Λεβαδεριακό. Ο Μάρτινς αντί του Καπό

64′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Κίτρινη κάρτα στον Λαδάκη για φάουλ στον Μπαργκάν.

62′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπαντιμπαγκά στη θέση του Χαντί

62′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Κίτρινη κλάρτα για τον Καρντόσο

60′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Πελέ στη θέση του Μπουχαλάκη

56′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΜεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο.

54′ ΛΙΒΑΔΕΙΑΤεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, όταν Ντε Βινσέντι σούταρε δυνατά από θέση έξω αριστερά απ’ την περιοχή και η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Στρατηλάτη

47′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Σουτ του Καπό έξω απ’ την περιοχή, ο Βελλίδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

Δεύτερο ημίχρονο

Με αλλαγή στο δεύτερο μέρος ο Λεβαδειακός, ο Πετράτσι μπήκε στη θέση του Μαχαίρα

ΗΜΙΧΡΟΝΟ και στις τρεις αναμετρήσεις

43′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Αθανασίου να διώχνει με τα πόδια το σουτ του Παναγιωτούδη απο το πέναλτι

42′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Μπαμ Μπαμ έβγαλε σέντρα “ξυραφιά” στη μικρή περιοχή όμως ο Αναστασάκο έπιασε αέρα

42′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Γκολ για τον Πανθρακικό, 1-0. Ο Κάσες έκανε γύρισμα μέσα από την περιοχή ο Ιγκόρ ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Μπάρμπα και πλάσαρε χωρίς πρόβλημα τον Αναστασόπουλο

36′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ:  Μεγάλο λάθος απο το Λαμπρόπουλο που δεν κατάφερε να γυρίσει στο Γιαννακόπουλο όμως ο Αναστασάκος δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα

35′ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη με το σουτ του Χαντί απο το ημικύκλιο να φεύγει δίπλα απο το δοκάρι του Γιαννακόπουλου

31′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ μετά την κάθετη πάσα του Ντε Βινσέντι ο Ίλιτς βγήκε τετ α τετ με τον Στρατηλάτη, αλλά από πλάγια θέση αριστερά σούταρε με το εξωτερικό μόλις άουτ

21′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Μακρινό και άστοχο σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

23′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ:  Εκτέλεση φάουλ του Καπό, ο οποίος σημάδεψε και βρήκε τον Μάντζιο στη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα μετά την ανάποδη κεφαλιά του τελευταίου κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη

11′ ΛΙΒΑΔΕΙΑ: ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-0.

9′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Μετά από φάση διαρκείας στην άμυνα της Βέροιας, ο Παπαγεωργίου έγινε αποδέκτης της μπάλας, όμως το σουτ που δοκίμασε εξουδετέρωσε ο Αναστασόπουλος.

8′ ΚΟΜΟΤΗΝΗ: Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη για μαρκάρισμα στον Μπαϊκαρά

3’ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ: Πολύ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη με τον Μπαμ Μπαμ να πιάνει την κεφαλιά από τα δύο μέτρα και να στέλνει την μπάλα άουτ μετά από πολύ καλή σέντρα από δεξιά του Τζανακάκη