ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός – Φωκικός 5-1

Τέλος στο «Καραϊσκάκη»

84′ Αλλαγή για τον Φωκικό, στην θέση του Ράντι θα περάσει ο Γεωργουσόπουλος

81′ ΓΚΟΛ 5-1: Η όμορφη συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού που έβγαλε τετ-α-τετ τον Στσέποβιτς ο οποίος θα πετύχει εύκολα το δεύτερο προσωπικό του τέρμα

76′ Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ για τον Φωκίκο με τον Θέο, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

71′ Λάθος του Μέγιερι που τροφοδότησε παίκτη του Φωκικού στην συνέχεια ο Φράγκος από την ίδια θέση που πέτυχε το γκολ θα πλασάρει, όμως αυτή τη φορά ο Ούγγρος θα αποκρούσει και στην συνέχεια, με δυσκολία, θα απομακρύνει η άμυνα του Ολυμπιακού

66′ Ο Στσέποβιτς «χόρεψε» την άμυνα του Φωκικού, όμως λίγο πριν πλασάρει ο Μελλίσας βγήκε και μπλόκαρε

63′ ΓΚΟΛ 4-1: Όμορφη συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού που καταλήγει σε μια μαγική ενέργεια από τον Ολαϊτάν, ο οποίος θα βρεθεί τετ-α-τετ και θα πλασάρει για να κάνει το 4-1

56′ ΓΚΟΛ 3-1: Κάθετη μπαλιά για τον Φωκικό ο Φράγκος βρέθηκε τετ-α-τετ από τα αριστερά και πλάσαρε εξαιρετικά τον Μέγιερι

51′ ΓΚΟΛ 3-0: Ο Παπάζογλου θα κάνει την σέντρα από δεξιά ο Στσέποβιτς θα πάρει την κεφαλιά και χωρίς κανένα πρόβλημα θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Φωκικού

50′ Ο Γουόρντεν έχει πέσει κάτω και πιάνει το χέρι του

47′ Στην εξέλιξη του κόρνερ η άμυνα του Φωκικού θα διώξει

47’ Όμορφο γύρισμα του Ολαϊταν στην μικρή περιοχή του Φωκικού όμως το πλασέ του Γιαταμπρέ θα κοντράρει και η μπάλα θα βγει κόρνερ

19:06
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

42’ Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Φωκικό καθώς μετά από σέντρα από τα δεξιά ο Φράγκος θα βρεθεί μόνος του στην «καρδιά» του Ολυμπιακού, όμως η κεφαλιά του είναι πολύ κακή και η μπάλα θα καταλήξει άουτ

38′ Με πόνους στο στομάχι αποχώρησε ο Κάμπελ

38′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, την θέση του Κάμπελ θα πάρει ο Βέργος
37′ Αυτή ήταν η δεύτερη σημαντική ευκαιρία για τον Φωκικό
36’ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ για τον Φωκικό με τον Ιγιάνγκα, η μπάλα ελάχιστα άουτ
30’ Ο Ολυμπιακός είναι απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού, όμως και ο Φωκικός έχει κάνει κάποιες προσπάθειες να ανέβει και να πάρει κατοχή
29′ Εκτέλεση φάουλ του Χολέμπας από καλή θέση, η μπάλα απευθείας άουτ

16′ Αλλαγή για τον Φωκικό, την θέση του Πολυχρονάκη θα πάρει ο Φράγκος

13′  Πρώτη καλή προσπάθεια για τον Φωκικό, εκτέλεση φάουλ με σέντρα, ο Γουόρντεν θα πάρει την κεφαλιά άλλα ο Μέγιερι θα μπλοκάρει

8′ ΓΚΟΛ 2-0: Σέντρα του Χολέμπας από αριστερά, ο Μήτρογλου την πρώτη κεφαλιά προς τα πίσω, ο Γιαταμπαρέ με το στήθος και με λίγη τύχη κατέβασε την μπάλα και με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0

4′ Γκολ 1-0  Ο Ολυμπιακός ανοίγει τον σκορ με τον Κάμπελ, ο Χολέμπας έβγαλε σέντρα από τα αριστερά ο Κάμπελ κατέβασε μέσα στην περιοχή συνεργάστηκε με τον Ολαϊτάν και πλάσαρε από κοντά τον Μελλίσα.

Η ενδεκάδα του Φωκικού: Μελίσσας, Πεχλιβανόπουλος, Άλλα, Ιγιάνγκα, Σκαρίμπας, Γουόρντεν, Θέος, Σιμονιάν, Άλβαρεζ, Πολυχρονάκης και Καλαγκάνης

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Μέγιερι, Παπάζογλου, Μεντζανί, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Ντινγκά, Γιαταμπαρέ, Τσόρι Ντομίνγκες, Ολαϊτάν, Κάμπελ, Μήτρογλου.

Πηγή: In.gr