ΤΕΛΙΚΑ: Απόλλων – Λεβαδειακός 4-2 – ΠΑΣ Γιάννινα – Skoda Ξάνθη 2-1

Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αγώνων σε Ριζούπολη και Ζωσιμάδες για την 6η αγωνιστική της Superleague.

Τέλος στα δύο γήπεδα

90+4΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Από την σέντρα του Φαρινόλα ο Μουλόπουλος δεν μπόρεσε να απομακρύνει και ο Μπάρκογλου από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

88′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Άλβαρεζ στη θέση του Γκουέλα.

82′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ίλιτς ο Κεϊτά.

80′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου στη θέση του Καπό.

78΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Μετά το κόρνερ του Χοσέμι ο Κολοβέτσιος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

75′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι εκτός, στη θέση του ο Κάλβο.

74′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπούστο στη θέση του Λαμπρόπουλου.

73΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Καταπληκτική συνεργασία στην επίθεση της Ξάνθης με τον Ράνο τελικό αποδέκτη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

68′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μπάρκογλου στη θέση του Έγκον.

68΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Τρομερό σουτ του Ροτζέριο, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.64΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Από τη βαθιά μπαλιά του Βέρτζου ο Φαρινόλα εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Μαρτίνεθ και με πολύ όμορφο πλασέ δίνει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του.

61΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Από το κόρνερ του Κονέ ο Ροτζέριο ανενόχλητος με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Τζορβα.

56′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Μαρίν πέρασε ο Ράνος.

56΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ορτένγκα σε θέση τετ α τετ, ο Τζόρβας σώζει τον Απόλλωνα.

50΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Τρομερό σουτ του Κονέ, ο Τζόρβας διώχνει δύσκολα.

50΄Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Τσάβες, αλλά το σουτ φεύγει μόλις άουτ.

49΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Μετά το κόρνερ του Γκουέλα ο Δεληζήσης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

46΄Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Χοσέμι αντί του Σολάρι.

46′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ροζέριο στη θέση του Κάντζι.

46′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα στη θέση του Τσιλιγκίρη.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου.

Ημίχρονο στα δύο γήπεδα.

45΄ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ. Ο Βάλλας ανατρέπει τον Ίλιτς που ήταν σε θέση βολής και αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα.

41΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ. Από την σέντρα του Διαμάντη ο Κόρμπος πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού και με προβολή ισοφάρισε την  πρώην ομάδα του.

33΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ. Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Κονέ, η μπάλα στα δίχτυα του Τζόρβα.

29΄Ευκαιρία για την Ξάνθη. Από την σέντρα του Ντε Γκούζμαν η κεφαλιά του Μάνταλου φεύγει μόλις άουτ.

28′ Eυκαιρία για την Ξάνθη. Κόρνερ του Μάνταλου, ο Γούτας παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Σολάρι με προβολή από το ένα μέτρο στέλνει την μπάλα άουτ.

13΄Ευκαιρία για την Ξάνθη. Από το φάουλ του Μάνταλου ο Βάλλας πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

11΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ορτένγκα έκανε το σουτ ο Τζόρβας έδιωξε και ο επερχόμενος Κάντζι δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

9΄Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
Ο Κονέ εκτέλεσε το φάουλ, ο Σανγκινέτι έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα, αλλά ο Τζόρβας απέκρουσε εντυπωσιακά και κράτησε το μηδέν

5΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Απο την προσπάθεια του Ίλιτς η μπάλα έφτασε στον Κοροβέρση που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.