ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης 2-1

ΛΗΞΗ αγώνα

92′ Σούτ του Μέντες έξω απ’ την περιοχή και αρτιστερά, ο Ερνάντεζ έδιωξε δύσκολα

88′ Κίτρινη στον Ναβάρο και στον Πιπίνη

Νεύρα από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Ένταση για ένα φερ πλει που δεν τηρήθηκε ανάμεσα στους παίκτες των δυο ομάδων.

81′ Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. O Καράσκο αντικαθιστά τον Ζησόπουλο

80′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες στη θέση του Ντίνα

79′ Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο

76′ ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-1. Γέμισμα του Λαγού, ο Φιγκερόα πετάχτηε μπροστά από τον Ζησόπουλο και με προβολή έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και στα δίχτυα

74′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φιγκερόα στη θέση του Κλωναρίδη

71′ Μακρινό φάουλ από τον Σίντεφελντ, ο Μπεργκ στόπαρε υπό την πίεση του Κοντοέ, η μπάλα πέρασε κάτω από τα πόδια του Ερνάντες, ο οποίος γύρισε και μπλόκαρε πριν προλάβει ο επιθετικός του Παναθηναϊκού με προβολή να σκοράρει

64′ Κίτρινη κάρτα στον Εντό

60′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-1. ο Ντε Μπλάσις βρέθηκε στην αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής του Παναθηναϊκού, σημάδεψε την απέναντι γωνία του Καπίνο και πέτυχε ένα όμορφο τέρμα

59′ ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 1-0. Μετά από μακρινή μπαλιά ο Μπεργκ κατέβασε τη μπάλα υπέροχα με το στήθος, γύρισε με το σώμα του, έπιασε ένα απίθανο γυριστό και άνοιξε το σκορ

56′ Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη του Αστέρα για ένα μικρό επεισόδιο με τον Μπεργκ

55′ Σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ερνάντεζ

54′ Αλλαγή για τον Αστέρα. ο Εντό στη θέση του Γκρατσίνι

51′ Νέα ευκαιρία για Παναθηναϊκό. Σουτ του Μπεργκ, η μπάλα κόντραρε στον Πιπίνη, αλλά ο Ερνάντεζ γύρισε το κορμί του και μπλόκαρε

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. τετ-α-τετ του Μπεργκ με τον Ερνάντες, ο πορτιέρε των Αρκάδων απέκρουσε

47′ Σουτ του Ζέκα, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ερνάντες

Χωρίς αλλαγή για καμία ομάδα

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λαγός. Ο Μέντες πιθανότατα θα τον αντικαταστήσει με την έναρξη της επανάληψης

Πολλές διακοπές στο παιχνίδι μετά από κάποια σκληρά μαρκαρίσματα

45′ Ο Ντίνας μετά από ωραία ανάπτυξη του Παναθηναϊκού έγινε κάτοχος της μπάλας και ενώ είχε αριστερά του τον Κλωναρίδη ελεύθερο προσπάθησε να σουτάρει και κόπηκε.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες

26′ Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Πράνιτς από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεργκ έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ

18′ Πλασαριστό σουτ του Ντίνα, έδιωξε ο πορτιέρε του Αστέρα

13′ Πρώτη τελική προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ έστρωσε τη μπάλα στον Κλωναρίδη, εκείνος έπιασε το πλασέ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Ερνάντεζ μπλόκαρε

9′ Εξαιρετική προσπάθεια από Πράνιτς και σέντρα από αριστερά, ο Μπεργκ ήταν λίγο πίσω

7′ Σουτ του Ουσέρο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ, για τους Αρκάδες

5′ καλός ρυθμός μέχρι στιγμής, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει ψηλά στην άμυνα του Αστέρα και τους φιλοξενούμενους να… περιμένουν και να είναι πολύ καλοί όποτε περνούν την σέντρα