ΤΕΛΙΚΟ: Άντερλεχτ – Ολυμπιακός Ο-3

Με Σαβιόλα και Μήτρογλου θα ξεκινήσει ο Ολυμπιακός στον αγώνα με την Άντερλεχτ όπως ανακοίνωσε στους παίκτες ο Μίτσελ.

86′ Σουτ του Σουάρες άουτ.

77′ Ο Τσόρι θα δώσει τη θέση του στον Χολέμπας. Προφανώς ένιωσε ενοχλήσεις ο Ντομίγκες.

75′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

74′ Ο Ασεμπόνγκ στη θέση του Πρατ.

72′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Απίστευτο γκολ του Μήτρογλου με σουτ έξω από την περιοχή.

65′ Ο Τσόρι στη θέση του Σαβιόλα.

71′ Ο Μήτρογλου εκπληκτική εκτέλεση σουτ, 3-0 για τον Ολυμπιακό

57′ Ο Φουστέρ στη θέση του Ολαϊτάν.

56′ Ο Μήτρογλου με σούτ από κοντά κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό

50′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο.

48′ Ο Ολυμπιακός πλησίασε στο δεύτερο γκολ. Στην αντεπίθεση ο Ολαϊτάν έδωσε στον Μήτρογλου αλλά το σουτ του Έλληνα επιθετικού έφυγε άουτ.

47′ Απίστευτη φάση για την Άντερλεχτ. Ο Ρομπέρτο διώχνει με γροθιές το φάουλ, ο Ολαϊτάν θέλει να διώξει τη μπάλα αλλά έγινε κόντρα πάνω στον Βάις και έφτασε στον αμαρκάριστο Ζιλέ ο οποίος δεν πλάσαρε αλλά γύρισε εκεί που έδιωξε ο Μανωλάς.

Έναρξη Β΄Ημιχρόνου

Ο Ρομπέρτο αποκρούει το πέναλτι του Μϊτροβιτς

Ο Ρομπέρτο αποκρούει το πέναλτι του Κελεστάν- ΦΩΤΟ REUTERS.

ΦΩΤΟ REUTERS.

46′ Λήξη Ημιχρόνου

45′ Κίτρινη Κάρτα στον Σακαλά.

44′ Εξαιρετική απόκρουση του Ρομπέρτο.

37′ Σούτ του Μίτροβιτς  μόλις άουτ.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά.

33′ Ο Μίτροβιτς μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, με τάκλιν αποσωβεί ο Σιόβας.

31΄ Σούτ πάνω από τα δοκάρια του Ολυμπιακού.

27′ Κίτρινη κάρτα για τον Μανιάτη. Στο φάουλ σούτ του Κέλεμενς απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού, Ρομπέρτο.

23΄Καταπληκτική απόκρουση από τον Ρομπέρτο σε πέναλτυ που χτύπησε ο Μίτροβιτς. Ο Ρομπέρτο έπεσε στην δεξιά γωνία  και απέκτουσε σωτήρια. Στο πέναλτι υπέπεσε ο Σάμαρις.

18′ Απόκρουση από Ρομπέρτο σε σουτ του Σοάρεζ

16΄Γκόλ για τον Ολυμπιακό με τον Μήτρογλου.

14′ Χτύπημα φάουλ, η μπ0άλα στην περιοχή του Ολυμπιακού, ασθενής απόκρουση του Ρομπέρτ, σούτ παίκτη της Άντερλεχτ, η μπάλα μόλις άουτ.

13′  Πιέζει συνεχώς η Άντερλεχτ. Σούτ του Μπρούνο στη γωνία, άουτ.

11′ Η καλύτερη στιγμή για την Άντερλεχτ. Σούτ από π0λύ κοντά, η μπάλα μόλις έξω από το δεξί δοκάρι του Ολυμπιακού.

10′ Φάουλ στον μανιάτη, άκαρπο

7΄Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Σούτ του Σάμαρης, άουτ.

4′ Κίνδυνος για την εστία του Ολυμπιακού, απομάκρυνε ο Μανωλάς

Σέντρα στον αγώνα

Ο Μίτσελ ξεκαθάρισε στη συνέντευξη Τύπου ότι ο Ολυμπιακός έχει μοναδικό στόχο τη νίκη και γι’ αυτό επιλέγει να ξεκινήσει με τους Μήτρογλου και Σαβιόλα.

Ο Ρομπέρτο θα είναι κάτω από τα δοκάρια. Μανιάτης, Μπονγκ, Σιόβας και Μανωλάς στην άμυνα. Σάμαρης και Εντινγκά θα είναι τα αμυντικά χαφ με τους Βάις και Ολαϊτάν στα άκρα. Ο Σαβιόλα θα είναι πίσω από τον Μήτρογλου.