LIVE: Αστέρας Τρ. – Λεβαδειακός 2-0

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3′ Παραλίγο το 2-1 για τον Λεβαδειακό. Πολύ ωραίο σουτ από τον Ροτζέριο έξω απ’ την περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα

83′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπούστο αντί του Ιωαννίδη.

79′ Αντεπίθεση από το Λεβαδειακό, ο Αρμίτσε βρήκε τον Κάντζι, αυτός έκανε την παράλληλη μπαλιά αλλά δεν μπόρεσε να βρει συμπαίκτη του.

73’ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νικολακάκης αντί του Λαμπρόπουλου

72′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-0.

72′ Τελευταία αλλαγή για τon Αστέρα. Ο Κουρμπέλης μπαίνει στην θέση του Μπακασέτα

67′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ουρτάδο αντί Γκρατσίνι.

62′ Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Ο Αρμίτσε στη θέση του Γιάντση

61′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο τραυματίας Ζαραδούκας αφήνει την θέση του στον Κοντοέ

60′ Προσπαθεί ο Αστέρας για ένα ακόμα γκολ

54′ Καλή στιγμή για Αστέρα. Σουτ του Μπακασέτα από το ημικύκλιο, η μπάλα άουτ.

47′ Μακρινό σουτ του Ουσέρο, η μπάλα άουτ

Έναρξη δεύτερου μέρουςΗΜΙΧΡΟΝΟ

41΄Πολύ κοντά στην ισοφάριση ο Λεβαδειακός. Ο Κονέ βρήκε στην αντεπίθεση, προσπάθησε να περάσει και τον Ερνάντες ο οποίος τον έκοψε και στη συνέχεια ο Γιάντσης επιχείρησε σουτ που πέρασε άουτ.

36′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. ΓΚΟΛΑΡΑ  από Ντε Μπλάσις! Απ’ ευθείας μετά από βολέ του Ερνάντες, ο Μουλόπουλος δεν μπόρεσε να διώξει και ο Ντε Μπλάσις με ψαλιδάκι από το ημικύκλιο της περιοχής άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους!

33′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Κάντζι μπήκε από δεξιά, δεν είδε όμως τον Γιάντση που ήταν μόνος του στο σημείο του πέναλτι κι έτσι κατάφερε να πάρει μόνο το κόρνερ

31′ Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Κόρνερ από τον Ουσέρο, ο Εντό έπιασε την κεφαλιά, ο Πζιρόβσκι κατάφερε να μπλοκάρει, ενώ στην εξέλιξη της φάσης, με νέα κεφαλιά του παίκτη του Αστέρα η μπάλα έφυγε άουτ

25′ Kαλή στιγμή για το Λεβαδειακό. Σέντρα του Κονέ από δεξιά, η μπάλα πήγε στον Κάντζι που έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα βγήκε άουτ.

21′ Κίτρινη κάρτα για τον Εντό

20′ Πολύ καλά οργανωμένη η άμυνα του Λεβαδειακού

Χωρίς καμία φάση στα πρώτα δέκα λεπτά. Ο Αστέρας προσπαθεί να φανεί πιο επιθετικός

Αλλαγή είχε την τελευταία στιγμή στην ενδεκάδα του ο Αστέρας, με τον Τσαμπούρη να ξεκινά αντί του Ναβάρο που είχε αισθανθεί ενοχλήσεις.