ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 0-1

Λήξη του αγώνα, 0-1

92′ Ο Πράνιτς εκτέλεσε το φάουλ από αριστερά, ο Σίλντενφελντ την καρφωτή κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

92′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ Εντινγκά στη θέση του Φουστέρ

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

90′ ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μήτρογλου από αριστερά συνδυάστηκε με τον Φουστέρ, εκείνος του έβγαλε την κάθετη στην περιοχή και ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος με άψογο πλασέ στην αριστερή γωνία του Καπίνο άνοιξε το σκορ

85′ Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Φιγκερόα

83′ Σουτ του Αμπεΐντ έξω από την περιοχή, η μπάλα πολύ άουτ

Τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα

78′ Άρχισε και πάλι το ματς

76′ Νέα διακοπή λόγω αντικειμένων που πετούν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού. Ένα από αυτά χτύπησε τον Μίτσελ στο κεφάλι

75′ Καραμπόλα στην άμυνα του Ολυμπιακού, η μπάλα στρώθηκε στον Ρισβάνη αλλά ο Ρομπέρτο βγήκε και έδιωξε με τα πόδια

73′ Σέντρα του Μανιάτη από δεξιά, βγήκε και μπλόκαρε ο Καπίνο

72′ Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Αμπεΐντ στη θέση του Λαγού

70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μπαλιά του Μέντες μέσα στην περιοχή για τον Φιγκερόα που έκανε το σουτ με το αριστερό αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

67′ Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλόπουλο για φάουλ στον Χολέμπας

66′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βάις στη θέση του Σαβιόλα

65′ Διαγώνιο σουτ του Μανιάτη από την γωνία της περιοχής και δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ

64′ Κόρνερ για τον ΠΑΟ

62′ Σέντρα του Γιαταμπαρέ από δεξιά, ο Σίλντενφελντ έδιωξε σε κόρνερ

61′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρέ στη θέση του Κάμπελ

60′ Ο Χολέμπας εκτέλεσε το κόρνερ ο Μήτρογλου την καρφωτή κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής αλλά ο Καπίνο σε καλή θέση έδιωξε

60′ Μια κροτίδα έσκασε την ώρα που πήγε να εκτελέσει κόρνερ ο Χολέμπας αλλά πιο κοντά ήταν ο Πράνιτς που φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα

58′ Σουτ του Κάμπελ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

58′ Σουτ του Τριανταφυλλόπουλου μέσα από την περιοχή και δεξιά, έδιωξε ο Ρομπέρτο στα πλάγια
57′ Μπαλιά στον Μπέργκ με τον Μανωλά να γυρίζει λανθασμένα προς τον Ρομπέρτο με τον Σουηδό να προλαβαίνει και να γυρίζει προς το πέναλτι αλλά εκεί δεν υπήρχε παίκτης του Παναθηναϊκού

55′ Σέντρα του Νάνο από αριστερά, ο Πράνιτς στο δεύτερο δοκάρι έκανε το γυριστό σουτ στην κίνηση με το αριστερό, η μπάλα πέρασε άουτ. Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στην αντεπίθεση

54′ Εκτελέστηκε το κόρνερ χωρίς κίνδυνο για τον Καπίνο

53′ Αρχίζει ξανά το ματς με το κόρνερ για τον Ολυμπιακό

52′ Διακοπή στον αγώνα από τον Μάνταλο αφού πίσω από την εστία του Καπίνο, στη θύρα 13 έχει πάρει φωτιά

51′ Ο Χολέμπας το εκτέλεσε, η μπάλα σταμάτησε στο τοίχος και πήγε στον Μήτρογλου που πλάσαρε με το δεξί αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

50′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό έξω από την περιοχή, σε πολύ καλή θέση

48′ Σέντρα σουτ του Λαγού, η μπάλα πέρασε άουτ

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

images.watchit.gr

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 0-0

Ένα επιπλέον λεπτό στο πρώτο ημίχρονο

45′ Ο Φουστέρ έβγαλε την μπαλιά στον Μήτρογλου που σούταρε από μακριά αλλά έστειλε την μπάλα αρκετά άουτ

44′ Πρώτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπέργκ από αριστερά βρήκε τον Μέντες που μπήκε στην περιοχή έκανε και ένα αδύναμο σουτ με τον Ρομπέρτο να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

41′ Ο Λαγός έκανε τη σέντρα, ο Ρομπέρτο έδιωξε με γροθιές, η μπάλα βρήκε στον Μανωλά και έφυγε κόρνερ.

40′ Η κατοχή της μπάλας 56% για τον Ολυμπιακό και 44% για τον ΠΑΟ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Ρομπέρτο που ζήτησε από τον διαιτητή να δείξει κίτρινη στον Μπεργκ

35′ Κάμπελ και Φουστέρ άλλαξαν πλευρές με τον πρώτο να πηγαίνει στην αριστερή

Άρχισαν να πέφτουν φωτοβολίδες…

30′ Κίτρινη κάρτα στον Λαγό για φάουλ στον Χολέμπας

25′ Ο Σάμαρης τραυματίστηκε και ο Εντινγκά έχει ξεκινήσει ζέσταμα.

25′ Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα για μαρκάρισμα στον Σαλίνο

22′ Ο Πράνιτς εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Μπεργκ πρόλαβε την έξοδο του Ρομπέρτο αλλά η μπάλα έφυγε στα πλάγια
20′ Η κατοχή της μπάλας είναι 58% για τον Ολυμπιακό και 42% για τον Παναθηναϊκό

15′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία του αγώνα. Ο Σαλίνο έκανε τη σέντρα, ο Μήτρογλου έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Καπίνο πετάχτηκε και έδιωξε σε κόρνερ.

10′ Γρήγορη αντεπίθεση του Ολυμπιακού αλλά η τελική πάσα του Κάμπελ δεν βρήκε τον Σαβιόλα.

Ο Κλωναρίδης κάνει ζέσταμα αφού ο Φιγκερόα είχε ενοχλήσεις πριν το ματς.

Ο Ολυμπιακός έχει τη μπάλα στα πόδια του στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Σέντρα στον αγώνα

Παναθηναϊκός (Αναστασίου): Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ρισβάνης, Σιλντενφελντ, Ζέκα, Πράνιτς, Μέντες, Λαγός, Φιγκερόα, Μπεργκ.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου

Διαιτητής: Μάνταλος

Ο Φιγκερόα ένιωσε ενόχληση και ο Κλώναρίδης έχει ξεκινήσει ζέσταμα μήπως και δεν μπορέσει ο Αργεντινός να αγωνιστεί.

Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων βγήκαν για το ζέσταμά τους.

Το ίδιο έκανε και ο Γιάννης Αναστασίου: Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ρισβάνης, Σιλντενφελντ, Ζέκα Πράνιτς, Μέντες, Λαγός, Φιγκερόα, Μπεργκ.

Ο Μίτσελ ανακοίνωσε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου

Στις 18.05 έφτασε και ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο.

Στις 17.50 έφτασε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα η αποστολή του Ολυμπιακού.

Η αποστολή του Ολυμπιακού αναζώρησε από το Ρέντη και περίπου 100 οπαδοί της ομάδας αποθέωσαν τους παίκτες κατά την αναχώρησή τους και τους ζήτησαν να νικήσουν τον “αιώνιο” αντίπαλο.