ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ 2-1 – ΤΕΛΙΚΟ: Πλατανιάς – Απόλλων 2-0

Τέλος αγώνα

87΄Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος αντί του Ίλιτς.

83΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Μακουκούλα στην πρώτη του πεαφή με τη μπάλα εκμεταλλεύεται την πάσα του Παπάζογλου και με ωραίο πλασέ μειώνει σε 2-1.

80΄Μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Ο Στρούνα αντί του Κοροβέση για τον ΠΑΣ και ο Μακουκούλα αντί του Κάλαϊτζιτς για τον ΟΦΗ.

79΄Κίτρινη κάρτα στον Μακρή.

78΄Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Παπάζογλου, μετά το κόρνερ, αλλά ο Ντε Βινσέντι σώζει πάνω στην γραμμή.

77΄Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.

73΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ. Από το φάουλ του Ντε Βινσέντι ο Τσουκαλάς με κεφαλιά δίνει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

71΄Ευκαρία για τον ΟΦΗ με το σουτ του Παπάζογλου να φεύγει μόλις άουτ.

69΄Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νιμανί αντί του Περογαμβράκη.

63΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ.  Ο Ντε Βινσέντι με κεφαλιά νικάει αυτή την φορά τον Δασκαλάκη και βλέπει και την κίτρινη κάρτα για τον έξαλλο πανηγυρισμό του.

61΄Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.

56΄Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης αντί του Φραγκουλάκη.

46΄Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Τσάβες αντί του Ντάσιου.

Ημίχρονο

45΄Ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Δασκαλάκη να διώχνει δύσκολα στο μακρινό σουτ του Κοροβέση.

33΄Κιτρινη κάρτα στον Φραγκουλάκη.

29΄Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο.

18΄Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τριποτσέρης αφύλαχτος παίρνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

8΄Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Βελλίδη να μπλοκάρει την  κεφαλιά του Παπάζογλου.

1΄Έναρξη αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης, Βίλα, Λίλα, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Ντε Βινσέντι

ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Δασκαλάκης, Τσιποτσέρης, Ζόρο, Παπάζογλου, Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης, Μακρής, Φραγκουλάκης, Μιλιάζες, Στάθης

Πλατανιάς – Απόλλων 2-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

93΄ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Τόρες μετά την σέντρα του Ράφαελ, με πλασέ σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Τζόρβα.

89΄Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Στόλερ αντί του Κάταϊ.

83΄Αλλαγή για τον Πλατανιά.
Ο Πόποβιτς αντί του Γουνδουλάκη.

70΄Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα με το μακρινό σουτ του Κόρμπο, ο Γιωργαλλίδης παραχώρησε κόρνερ.

65΄Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης αντί του Μπλάζεκ.

62΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Κάταϊ με πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση αιφνιδιάζει τον Τζόρβα και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

60′ Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Σιώπης παίρνει την θέση του Μπέλιτς.

55΄Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Μίνγκας μπαίνει στην θέση του Τσεμπερίδη.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, ο Φαρινόλα έδωσε στον Μπλάζεκ, αλλά ο τελευταίος δεν σημάδεψε σωστά και έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Παντελιάδης στη θέση του Διαμαντή.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ο Μπάμπης Τεννές διαμαρτυρήθηκε έντονα στον Καλογερόπουλο για το πέναλτι που έδωσε κατά του Απόλλωνα.

45+1 Ο Κάταϊ από καλή θέση έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά αστόχησε.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα.

43′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Τζόρβας απέκρουσε το πέναλτι του Γουνδουλάκη αλλά ο παίκτης του Πλατανιά πήρε το ριμπάουντ και σημείωσε το 3ο του φετινό γκολ.

42′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΑ. Ο Τσεμπερίδης τράβηξε τον Αγκιλέρα μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα και ο Καλογερόπουλος έδωσε πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και κίτρινη κάρτα στον Τσεμπερίδη.

37′ O Αγκιλέρα σέντραρε από δεξιά αλλά ο Γουνδουλάκης δεν βρήκε τη μπάλα όπως θα ήθελε.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Ζουμπουλάκη.

27′ Κίτρινη κάρτα στον Γκουέλα.

23′ Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή.

22′ Παραλίγο αυτογκολ για τους παίκτες του Πλατανιά αφού ο Φερνάντεζ δεν μπόρεσε να διώξει και η μπάλα βρήκε στον Ζουμπουλάκη και κατέληξε κόρνερ.

21′ Η σημαντικότερη στιγμή του αγώνα. Ο Γουνδουλάκης έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Τζόρβας κατάφερε να διώξει πριν τον Τόρες.

19′ Ο Κόρμπος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά ο Φαϊσκα πρόλαβε και έδιωξε.

15′ Χωρίς την παραμικρή ευκαιρία μέχρι τώρα το ματς.

Σέντρα στο ματς.

Πλατανιάς (Νίκος Αναστόπουλος): Γεωργαλλίδης, Φαϊσκα, Ζουμπουλάκης, Φερνάντες, Ντα Σίλβα, Αγκιλέρα, Τετέ, Κατάι, Μπέλιτς, Γουνδουλάκης, Τόρες.

Απόλλων (Μπάμπης Τεννές): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Κόρμπος, Διαμαντής (46′ Παντελιάδης), Άλβαρεζ, Γκουέλα, Καμαρά, Μπλαζεκ, Τσεμπερίδης, Φαρινόλα.

Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος (Αθηνών)