ΤΕΛΙΚΟ: Αστέρας Τρίπολης – Skoda Ξάνθη 2-2

90+4′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Αστέρα σε κεφαλιά του Χουάνμα!

90+1′ Επιθετικό φάουλ του Σολάρι στον Ερνάντεζ και ο διαιτητής ακυρώνει γκολ του παίκτη της Ξάνθης

90+1′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι έφυγε μόνος του απέναντι στον Ερνάντεζ, τον απέφυγε όμως το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

89′ Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Ντιέ ο Ράνος.

89′ Κίτρινη κάρτα σε Μπέρτο και Ζησόπουλο

87′ Κόκκινη κάρτα στον Χοσέμι για αντικανονικό χτύπημα στον Μπαράλες. Με δέκα η Ξάνθη

85′ Πιέζει ο Αστέρας. Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα στην περιοχή έπειτα από σέντρα του Καράσκο, η μπάλα πέρασε άουτ

81′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 2-2. Ο Μπαράλες πάσαρε με κεφαλιά μέσα στην περιοχή στον Ουσέρο και εκείνος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τσέμα

80′ Νέα ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Μπαξεβανίδη από τον άξονα αλλά η μπάλα περνάει μόλις άουτ

79′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Τετ α τετ του Σολάρι έπειτα από λάθος του Κουρμπέλη αλλά τελευταία στιγμή ο Ζησόπουλος βάζει την κόντρα και απομακρύνει

74′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για Αστέρα, με τον Ντε Μπλάσις να σημαδεύσει το οριζόντιο δοκάρι του Τσέμα

73′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Εκτέλεση φάουλ του Ουσέρο, ο Ζησόπουλος όμως δεν μπορεί εξ επαφής να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα

67′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο στη θέση του Καράσκο

61′ Τετ α τετ του Μπαράλες αλλά ο επιθετικός του Αστέρα δεν κατάφερε να εκτελέσει λόγω της βροχής

57′ Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα στη θέση του Μουνάφο

53′ Κίτρινη κάρτα στον Παΐτο

48′ καλή στιγμή για Αστέρα. Εκτέλεση κόρνερ του Ουσέρο από τα αριστερά, ο Κουρμπέλης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

Έναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

42′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-2. Μέσα σε 5 λεπτά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το σκορ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο

37′ ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-1. Υπέροχο τέρμα από τον Κάλβο. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ισπανού από μακρυά και πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και αιφνιδίασε τον Ερνάντεζ με αποτέλεσμα να καταλήξει στα δίχτυα (πρώτα δοκάρι, ακριβώς κάτω από το ¨γ¨)

30′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρίν

25′ Έντονη είναι η βροχόπτωση αυτή τη στιγμή στην Τρίπολη με τους παίκτες να δυσκολεύονται στις κινήσεις τους

19′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μπλάσις

16′ Κίτρινη κάρτα στον Λούι

12′ ΓΚΟΛ για τον Αστέρα, 1-0. Ο Ουσέρο εκτέλεσε το κορνερ, ο Ντε Μπλάσις πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα κατέληξε στον Εντό, ο οποίος δεν είχε πρόβλημα να τη σπρώξει στα δίχτυα της Ξάνθης με κοντινό πλασέ

8′ Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Ντε Μπλάσις έξω από την περιοχή από τον άξονα, αλλά ο Τσέμα απομακρύνει σε κόρνερ

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο έδωσε στον Μπαράλες, εκείνος επεχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ