ΤΕΛΙΚΑ: Βέροια-Λεβαδειακός 4-3 – ΟΦΗ-Καλλονή 3-1 – Πανιώνιος-Ξάνθη 0-0

ΛΗΞΗ των τριών αγώνων
90+1′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 4-3. Ο Καπό μείωσε για τους φιλοξενούμενους
88′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 3-1.

85΄ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μακουκούλα στη θέση του Κουτσιανικούλη
81΄ Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Βλαστέλλης στη θέση του Γκαρσία

79′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 4-2. Εξαιρετική αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Μρντάκοβιτς βρήκε τον Μπεν που δεν δυσκολεύτηκε από θέση φορ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

75′ Αλλαγή για την Βέροια. Ο Παυλίδης στη θέση του Όστοϊτς

74′ Αλλαγή για το Λεβαδειακό. Ο Καπό στη θέση Κονέ

70′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 3-2. Σέντρα του Αμαραντίδη, ο Πετράτζι έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

65′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο, ο Ντούνης στη θέση του Καλτσά.

64′ ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη. Εκτέλεση φάουλ του Χοσέμι, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

63′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 2-2. Ο Καλτσάς “εκτέλεσε” τον Πριζόφσκι με κεφαλιά για την ισοφάριση

60′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-2. Ο Ορτέγκα κινήθηκε ωραία μέσα στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ νίκησε τον Αναστασόπουλο

58′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, στον αγώνα ο Ορτέγκα αντί του Γιάντση

54′ Αλλαγή για την Βέροια. Στην θέση του Μπαργκάν ο Ζεζίνιο

53′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 2-1. Ο Παπάζογλου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Καλλονής, δίνοντας το προβάδισμα στους κρητικούς.

51′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 1-1. Μετά το κόρνερ η μπάλα έφτασε στο δευτερο δοκάρι και εκεί ο Μρντακοβιτς μόνος του δεν είχε πρόβλημα να πλασάρει

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια, με τον Καλτσά να φευγεί μόνος του, να πλασάρει και την μπάλα να περνά κόρνερ

46΄ “Θ. Βαρδινογιάννης”: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Μακρή από τα 35 μέτρα, έδιωξε σε κόρνερ ο Χογκ.

46′ Αλλαγή για τη Βέροια. ο Καλτσάς στη θέση του Σιόντη

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στις αναμετρήσεις

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στις τρεις αναμετρήσεις

40′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 1-1. Εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, στην… καρδιά της άμυνας της ΑΕΛΚ. Ο Παπάζογλου με δυνατή, καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε

38′ Δ.Σ. Βέροιας: Λάθος του Γεωργιάδη έβγαλε τετ α τετ τον Κάντζι, όμως πρόλαβε ο Αμαραντίδης με προβολή και έδιωξε

34′ “Θ. Βαρδινογιάννης”: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ και ΔΟΚΑΡΙ! Ο Παπάζογλου, μετά από εκτέλεση κόρνερ, έπιασε  την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε λίγο στο χέρι του Χογκ και μετά στο οριζόντιο δοκάρι του ΟΦΗ

32′ ΓΚΟΛ για την Καλλονή, 0-1. Καταπληκτικό γκολ του Λεοζίνιο, με σουτ εκτός περιοχής. Ήταν η πρώτη φάση για τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι

21′ Ο Τσέμα απέκρουσε το πέναλτι του Αραβίδη, μένει το 0-0

19′ Πέναλτι υπέρ του Πανιώιου, σε χέρι του Ντε Γκούζμαν

18′ “Θ. Βαρδινογιάννης”: Χωρίς ρυθμό ως τώρα ο ΟΦΗ. Η Καλλονή κάνει το γνώριμο προσεκτικό της παιχνίδι μέχρι στιγμής.

9′ Καλή στιγμή για τη Βέροια. Σέντρα του Αμαραντίδη απο αριστερά, κεφαλιά του Μρντάκοβιτς, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Πρζιρόβσκι

3′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 0-1.  Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Σαγκινέτι έπιασε την κεφαλιά και άνοιξε στο σκορ!