ΤΕΛΙΚΟ: Εργοτέλης – Άρης 3-3

Τέλος αγώνα

90+5΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Μπαντιμπανγκά μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ φέρνει ξανά το ματς στα ίσα.

90′ Δοκάρι για τον Εργοτέλη. Ο Τζανακάκης με σέντρα – σουτ  στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Άρη.

89′ Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Νταμαρλή πέρασε ο Πουλίδο.

87′ Κίτρινη κάρτα σε Πελέ και Τάτο.

80΄ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Ουντόντζι εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και ο Τάτος πήρε το… ριμπάουντ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

80′ Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Κοζορώνη πέρασε ο Μπουχαλάκης.

78′ Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Αναστασάκος στη θέση του Διαμαντάκου.

76′ Αλλαγή για τον Εργοτέλη.Ο Ρομάνο αντί του Βερπακόφσκις.

71′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Απίστευτη εξέλιξη στο ματς. Από φάουλ του Τάτου ο Νταμαρλής πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

69′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ. Ο Αντρέας Τάτος με καταπληκτικό σουτ έβαλε τον Άρη και πάλι στο ματς.

68′ Τάτος και Σταυρόπουλος στις θέσεις των Αγγελούδη και Οικονομόπουλου.

65′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Πελέ με καταπληκτικό φάουλ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

64′ Κίτρινη κάρτα στον Κύργια.

62′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Μπαντιμπανγκά με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Διούδη. Κίτρινη κάρτα για τον παηγυρισμό.

58′ Κίτρινη κάρτα στον Κοζορώνη.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Ο διαιτητής συνεχίζει κανονικά τον αγώνα.

39′ Τραυματίστηκε ο διαιτητής Τριτσώνης.

37′ Ωραίο σουτ του Πίτσου με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

31′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Εξαιρετική κίνηση του Πίτσου ο οποίος γύρισε στο σημείο του πέναλτι αλλά το πλασέ του Μπαντιμπανγκά βρήκε στην εσωτερική πλευρά του δεξιού δοκαριού της εστίας του Διούδη.

24′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ. Ο Ρομάνο με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι του Διούδη.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Μευά από φάση διαρκείας στα καρέ του Εργοτέλη ο Μανιάς βρέθηκε σε εξαιρετική θέση αλλά το πλασέ του σταμάτησε πάνω στον Αθανασίου. Οι κίτρινοι διαμαρτύρονται για πέναλτι αφού στην αρχή της φάσης ο Πελέ βρήκε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή.

16΄ Εξαιρετικό φάουλ του Πελέ με τη μπάλα να φεύγει λίο πάνω από το δοκάρι του Διούδη.

12′ Η πρώτη ευκαιρία του ματς. Ο Πελέ σέντραρε, ο Μπαντιμπανγκά έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Σέντρα στον αγώνα

Εργοτέλης (Γιάννης Πετράκης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Κοζορώνης, Χαλκιαδάκης, Ρομάνο, Πελέ, Μπαντιμπανγκά, Διαμαντάκος.

Άρης (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Νταμαρλής, Οικονομόπουλος (68′ Τάτος), Κύργιας, Αγγελούδης (68′ Σταυρόπουλος), Ουντότζι, Τσουμάνης, Μανιάς, Ψυχογιός, Ηρακλής, Έλσνερ.