ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-2

Με δύο γκολ του Ματίας Ιγκλέσιας σε διάστημα τριών λεπτών (61′ και 64′) ο Ατρόμητος ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ από το τέρμα του Μπέργκ (42′) και έφυγε νικητής από τη Λεωφόρο (Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 1-2) στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

82′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Ιγκλέσιας

59%-41% η κατοχή για τον Παναθηναϊκό

77′ Ο Ατζαγκούν προσπάθησε να πάρει την μπάλα στη μικρή περιοχή, πρόλαβε τον Καραμάνο ο οποίος βρίσκει τον Νιγηριανό που πέφτει στο έδαφος, με τον Παπαπέτρου να δείχνει κόρνερ. Πέναλτι που δεν δόθηκε

72′ Μεγάλες μάχες στην άμυνα του Ατρομήτου που διώχνει όπως όπως την μπάλα στα σουτ των Ατζαγκούν, Μαρινάκη, Ζέκα και Κουτρουμπή

72′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στη θέση του Μπρίτο

———————————————-

ΣΑΒΒΑΤΟ

Πλατανιάς – Ξάνθη 3-0

ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης 2-0

———————————————–

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν αντί του Αμπέιντ

64′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-2. Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες από αριστερά, ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά έκανε το 1-2. πλήρης ανατροπή, μέσα σε πέντε λεπτά!

62′ Τεράστια ευκαιρία για Παναθηναϊκό. με τον Πράνιτς να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, να κάει το γύρισμα και την άμυνα του Ατρομήτου να απομακρύνει προ του Κλωναρίδη

60′ ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-1. Σέντρα του Ουμπίντες από δεξιά, πλασέ στην κίνηση του Ιγκλέσιας μέσα απ΄την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα

58′ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή

56′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.  Σουτ του Τριανταφυλλόπουλου μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Τσενάμο

54′ Απίστευτο λάθος του Σίλντενφελντ και τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνο εκμεταλεύθηκε τραγικό γύρισμα στον Κοτσόλη, που τον πέρασε, αλλά σε κενή εστία έστειλέ την μπάλα άουτ.

Μάλλον τράβηγμα στο δεξί δικέφαλο ο Μπεργκ, αύριο θα κάνει εξετάσεις

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Κλωναρίδη μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Αμπεντ, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσενάμο

Δεύτερο ημίχρονο στην αναμέτρηση

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο στη θέση του Δημούτσου

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Λεωφόρο

45+2′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Μπεργκ

42′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0. Ο Καρέλης με το κεφάλι “άνοιξε” στον Μπεργκ, εκείνος νίκησε στο σπριντ τον Φυτανίδη, ο Τσενάμο βγήκε μακριά από το τέρμα του και ο Σουηδός τον “κρέμασε”

39′ Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Γυριστό σουτ του Μπεργκ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο, για ένα πολύ επικίνδυνο φάουλ στον Μέντες

35′ Ωραίο σουτ του Μπρίτο, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κοτσόλη

27′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, ήρθε από μεριάς  Ατρόμητου. Σουτ του Ούμπιτες στην κίνηση από τον άξονα αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

Ο Ζέκα χτύπησε εκτός φάσης τον Ιγκλέσιας, με αγκωνιά, αλλά δεν έγινε αντιληπτός από τον Παπαπέτρου

24′ Κίτρινη κάρτα στο Ιγκλέσιας

Γλυτώνει την κίτρινη κάρτα ο Αμπέιντ, σε φάουλ στον Ουμπίντες

Στο πρώτο δεκάλεπτο κυριαρχούν τα λάθη καθώς οι δύο ομάδες έχουν κάνει συνολικά 17. Δεν έχουμε δει ακόμα κάποια ευκαιρία

Ο Παναθηναϊκός πιέζει ψηλά, προσπαθώντας να μην δώσει χώρο στον Ατρόμητο και να τον οδηγήσει στο λάθος