ΤΕΛΙΚΟ: Άρης – Απόλλων 0-2

ΛΗΞΗ αγώνα

90+4 Κίτρινη στον Μπάρκογλου

91′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος έξω, ο Μπάρκογλου μέσα

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Πουλίδο προσπάθησε από την μικρή περιοχή με σουτ να νικήσει τον Τζόρβα, αλλά εκείνος έδιωξε

80′ Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη

78′ Τελευταία αλλαγή για τον Άρη, ο Καραγιάννης στη θέση του Τσουμάνη

74′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσουκάνης στη θέση του Παπαδόπουλου

70′ Πέρασε άουτ το γυριστό σουτ του αγκάνθο, μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή

69′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Πουλίδο να μη μπορεί να σπρώξει τη μπάλα από κοντά στα δίχτυα, μέσα στην αναμπουμπούλα που επικράτησε

68′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Χατζηζήσης φεύγει και στη θέση του μπαίνει ο Σόουζα.

62′ Ο Παπαδόπουλος απέτυχε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, που έφυγε πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα

61′ Πέναλτι υπέρ του Άρη, Κίτρινη στον Άλβαρεζ για αντικανονικό μαρκάρισμα στην περιοχή

59′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 0-2. Σέντρα του Μίνγκα από δεξιά, ο Διούδης έκανε τραγική έξοδο και ο Πετρόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

54′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ρένια στη θέση του Αγγελούδη

52′ Νέα ευκαιρία για τον Άρη. Ο Αγγελούδης έκανε το σουτ μέσα απ’ την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο και ο Τζόρβας έδιωξε δύσκολα

49′ Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Σουνά να σουτάρει άουτ μέσα από την περιοχή

46′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ντάλμπεργκ θα μπει στη θέση του Φαρινόλα

Δεύτερο ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+2′ Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Άρη, με δοκάρι! Σουτ του Σουνά, η μπάλα το οριζόντιο δοκάρι. Στην συνέχεια ο μανοάτης δεν μπόρεσε με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

45′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Βγήκε στα πλάγια ο Μανιάς που πλάσαρε τον Τζόρβα, με τον Δεληζήση

39′ Μακρινή σέντρα του Οικονομόπουλου, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα του Τζόρβα, που έδιωξε σε κόρνερ

35′ Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς. Ο Απόλλων έχει ισορροπήσει το παιχνίδι και προσπαθεί να πάει στα αποδυτήρια με το 1-0

28′ Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη

21′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Μεγάλη επέμβαση του Τζόρβα στην κεφαλιά του Ηρακλή

20′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηζήση

Προσπαθεί να γίνει απειλητικός ο Άρης – Αμύνεται σωστά ο Απόλλων και δεν πιέζεται τόσο ώστε να υποπέσει σε κάποιο λάθος

13′ Σουτ του Σουνά από τον άξονα, η μπάλα κοντραρε και πέρασε κόρνερ

7′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Πετρόπουλος βρήκε… αέρα με το κεφάλι, από πολύ κοντά και δεν κατάφερε να κάνει το 2-0

2′ ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα, 0-1. Ο Πετρόπουλος έστρωσε με κεφαλιά στον Μίνγκα που με εξαιρετικό σουτ δεν άφησε περιθώρια στον Διούδη