ΤΕΛΙΚΟ: Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 2-0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

87′ Δυνατό σουτ του Τζιόλη που βρήκε σε ετοιμότητα τον Ανέστη.

81′ Ο Μπούζας στη θέση του Λάζνικ.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.

70′ Ο Ντούνης στη θέση του Κολοβού και ο Σαλπιγγίδης σε αυτή του Στοχ.

62′ Ο Μητρόπουλος στη θέση του Γιάννου.

61′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Λάζνικ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Γλύκο.

60′ Ο Μάρτενς κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ αφού μπαίνει στη θέση του Λάζαρ. Και ο Λίνο στο ματς αντί του Σπυρόπουλου.

59′ Ο Κατσουράνης πάσαρε στον Κίτσιου όμως ο δεξιός μπακ του ΠΑΟΚ έστειλε τη μπάλα άουτ.

58′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου έκανε την παράλληλη πάσα και ο Σπυρόπουλος από πολύ κοντά σημάδεψε τον Ανέστη.

56′ Ο Αθανασιάδης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε πάνω στον Αυλωνίτη.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.

34′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Κατσουράνης σούταρε από καλή θέση μετά από κόντρα στην περιοχή του Πανιωνίου αλλά η μπάλα βρήκε πάνω στους αμυντικούς και έφυγε κόρνερ.

33′ Απειλεί μετά από 20 λεπτά ο ΠΑΟΚ. Ο Σπυρόπουλος έκανε τη σέντρα, ο Κατσουράνης την κεφαλιά και ο Ανέστης μπλόκαρε.

23′ Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός σούταρε έξω από την περιοχή και ο Γλύκος έδιωξε σε κόρνερ.

22′ O Λάζνικ μπήκε από πλάγια θέση στην περιοχή αλλά το σουτ με το αριστερό έφυγε πάνω από την εστία.

13′ Ο Βίτορ αμαρκάριστος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

12′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης έφτασε μία ανάσα από το γκολ της χρονιάς. Ο διεθνής επιθετικός έκανε το εκπληκτικό γυριστό, ο Ανέστης έβαλε τα χέρια του και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

6′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Λάζνικ εκτέλεσε το φάουλ και ο Αραβίδης με προβολή σκόραρε για 8η φορά στο πρωτάθλημα.

Σέντρα στον αγώνα

Πανιώνιος (Κώστας Παναγόπουλος): Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός, Παντίδος, Κουλουχέρης, Λάζνικ. Αραβίδης, Γιάννου

ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λούκας, Στοχ, Βίτορ, Σπυρόπουλος, Λαζάρ, Κατσουράνης, Αθανασιάδης, Κίτσιου