ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Άρης 4-3

ΛΗΞΗ αγώνα

90+5′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδιακό, 4-3. Ο Βαρέλα επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Γουναρίδη

90+1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδιακό. Ο Κονέ μπήκε στην μεγάλη περιοχή του Άρη, αλλά το ουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ

86′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδιακό, 3-3. Κόρνερ Ορτέγκα από δεξιά. ο Κώτσιος με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας έκανε το 3-3

84′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 2-3. Ο Ιντζίδης με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γουναρίδη

82′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 1-3. Αντεπίθεση του Αρη, ο Καμινιώτης γύρισε από τα δεξιά και ο Μανιάς αμαρκάριστος μπροστά από την εστία με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

80′ Αλλαγές για τον Λεβαδιακό. Ο Βαρέλα στη θέση του Πετράτζι και ο Γιάντσης σε αυτή του Γεωργίου

80′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κύργιας στη θέση του Μπακασέτα

79΄Κίτρινη κάρτα στον Πετράτζι

77′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπουγαΐδη και αποβολή. Με δέκα ο Άρης. Δικαιολογημένη η κάρτα καθώς ο Μπουγαϊδης “ξάπλωσε” τον αντιπαλό του

74′ Αλλαγή για τον Λεβαδιακό. Ο Ιντζίδης στη θέση του Ροτζέριο Μάρτινς

71′ Φάουλ Χαραλάμπους, κεφαλιά του Καπό, η μπάλα στον Γουναρίδη

70′ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο

69′ Αλλαγή για τον Άρη. ο Ηρακλής στη θέση του Σουνά

69′ Κίτρινη κλάρτα στον Σουνά

Μια μπάλα στον αγωνιστικό χώρο, προερχόμενη από τον πάγκο του Αρη

64′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό, 1-2. Ο Καπό έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Κώτσιος αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά μείωσε το σκορ

55′ Φάουλ Κονέ έξω από την περιοχή, ο Γουναρίδης πέταξε την μπάλα πάνω από το δοκάρι

51′ Κίτρινη στον Γιαννίτση

49′ ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-2. Ο Μπακασέτας επιχείρησε το σουτ από τα αριστερά, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Πρζιρόβσκι

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σέντρα από τα δεξιά του Μουλόπουλου, ο Καπό πετάχτηκε ανάμεσα από τα δύο στόπερ, αλλά η μπάλα από την κεφαλιά του πέρασε δίπλα από το δοκάρι

Δεύτερο ημίχρονο

Αλλαγή για τον Άρη. Ο Τάτος στη θέση του Αγκάνθο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

35′ Μεγάλη ευκαιρία  για τον Άρη. Εκπληκτική ντρίμπλα του Καμινιώτη πάνω στη γραμμή, γύρισε από τα δεξιά της περιοχής, αλλά η προβολή του Γιαννίτση δεν έστει΄λε την μπάλα προς τα δίχτυα

32′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτινς

30 ΓΚΟΛ για τον Άρη, 0-1. Ο Μπουγαϊδης έκλεψε την μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή, συνδυάστηκε με τον Αγκάνθο, έβγαλε την κάθετη μπαλιά και ο Μπακασέτας με πλασέ στην κίνηση από τα αριστερά πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Αρη

24′ Κίτρινη κάρτα στον Αγκάνθο

23′ Νέα ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ Κονέ έξω από την περιοχή, ο Γουναρίδης έπεσε και έδιωξε δύσκολα

20′ Γλίστρησε ο Γιαννίτσης, ο Μάρτινς μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Μπουγαϊδης πρόλαβε και έκοψε

18′ Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Σουτ του Κονέ από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

13′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουγαΐδη

10′ Χωρίς κάποια αξιόλογη ευκαιρία στο πρώτο δεκάλεπτο

2′ Αντεπίθεση του Λεβαδειακού, ο Μπουγαϊδης έδιωξε προ του Καπο

Έναρξη του αγώνα

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Γεωργίου, Λυκογιάννης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Καπό, Κονέ, Πετράτσι, Μάρτινς, Ορτένγκα.

Άρης (Σούλης Παπαδόπουλος): Γουναρίδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Σουνάς, Αγκάνθο, Τσουμάνης, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Μανιάς, Βλάχος, Μπουγαϊδης