ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ – Βέροια 4-1

ΛΗΞΗ αγώνα

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μπεν

Έχουμε χιονόπτωση στην Τούμπα

71′ “Κλείνει” τις αλλαγές της η Βέροια, ο Κομόλοφ αντί του Ζεζίνιο

69′ Καλή απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Γεωργιάδη, ο Γλύκος μπλόκαρε την μπάλα

68′ Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη

66′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 4-1. Κόρνερ του Λούκας, πρώτη κεφαλιά του Κατσουράνη, ο Σαλπιγγίδης από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

59′ Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη

56′ ΓΚΟΛ για την Βέροια, 3-1. Σέντρα του Γεωργιάδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε πάνω από τον Σκόνδρα και κατέληξε στον Γκονσάλβες, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει ανενόχλητος από την περιοχή

52′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας έκανε το διαγώνιο σουτ από θέση δεξιά στην περιοχή, ο Καντιμοίρης απέκρουσε

Δεύτερο ημίχρονο

Δύο αλλαγές για τη Βέροια, μπαίνουν οι Παυλίδης, Γκονσάλβες, βγαίνουν οι Σιόντης, Μπαργκάν

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στην Τούμπα

44′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στην αντεπίθεση, με τον Σαλπιγγίδη να κάνει τη συρτή σέντρα-σουτ από δεξιά, αλλά κανέναν να μην ακολουθεί

26′ Η καλύτερη στιγμή της Βέροιας, με τον Καλτσά να δέχεται την κεφαλιά-πάσα του Μπεν και να πλασάρει τον εξερχόμενο Γλύκο, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

13′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 3-0. Κόρνερ ο Λούκας από δεξιά, ο Κίτσιου πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Σαλπιγγίδης με δεύτερη πέτυχε το τρίτο γκολ για τον ΠΑΟΚ

5′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-0. Παράλληλη μπαλιά του Ολίσε από αριστερά προς την περιοχή, οι αμυντικοί απομάκρυναν προσωρινά και η μπάλα κατέληξε στον Μαντούρο, ο οποίος με δυνατό σουτ έξω απ’ την περιοχή πέτυχε το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα

1′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Στα 23” το πρώτο γκολ, με σουτ του Ολίσε από την περιοχή μετά από βαθιά μπαλιά του Κατσουράνη